Přeskočit na hlavní obsah

Brno ~ víkendové

Víkend je čas výletů a když počasí vyjde tak, jak tomu bylo právě tenhle víkend, není co řešit. Tento víkend jsme s Toníkem zůstali v Brně. Co jsme tam dělali a kde pro to brát inspiraci?

Brno je boží a jsem si jistá, že každý, kdo tu žil aspoň pár let, vám to potvrdí. Brno je krásně specifické a specificky krásné. Já v Brně žiju už 9 let a pořád mě to město dokáže překvapit a hlavně potěšit. 

Dnes bych se ráda podělila o to, kde jsme se byli s Toníkem a spol. podívat a hlavně o to, kde beru na takové minivýlety inspiraci. Bude se vám to jistě hodit až do Brna pojedete nebo (pokud tu bydlíte) až budete mít chuť ho poznat trochu jinak.

Sobota byla ve znamení příjezdu Toníkovy babičky, tak jsme ji ráno vyzvedli ve městě a přes rychlou zastávku pro skvělou kávu v Kofi Kofi jsme se vydali do Lužánek. Tento asi nejvýznamnější městský park mojí mamku uchvátil. Nádherné počasí v kombinaci s minimálním provozem v parku (njn sobotní brzké mrazivé ráno) udělal svoje. 

Naším cílem po dlouhé procházce nicméně byla Vila Löw-Beer. Tato ne příliš známá nemovitost na Drobného 22 ze sebou má krásný příběh. Patřila rodině Löw-Beerů, jejichž dcera Greta si vzala jistého pana Tugendhata a věnem dostala část pozemku a neomezený rozpočet na stavbu vlastního domu, který je dnes asi tak milionkrát známější. :)


Vila je nyní po letech, kdy sloužila jako domov mládeže, restaurovaná, nicméně zatím bez nábytku. Komentovanou prohlídku tam můžete navštívit od pátku do neděle v každou celou hodinu. My jsme vyrazili s kočárkem a s sebou měli i naše nosítko Kibi. Plán byl takový, že ve vile Toníka přestěhujeme do nosítka a užijeme si prohlídku. Mladý pán měl ale vlastní plán a místo toho se rozhodl tvrdě spát, ve vile na prohlídce jsme tak nakonec nebyli, ale aspoň se můžu těšit, že tam vyrazíme někdy příště.I tak byl ale výlet krásný. Zahrada vily (a kavárna Celnice umístěna v zahradním domku vily) rozhodně stála za to. Ze zahrady je také pěkný a netradiční pohled právě na sousední vilu Tugendhat. O fotku se tu s vámi záměrně nepodělím, abych vás nepřipravila o překvapení. :)Neděle se sice s tak nádherným počasím nevytáhla, ale i tak jsme vyrazili s kamarádkou Pájou a našimi kluky na procházku. Naším cílem byl Björnsonův sad a relativně nedávno otevřená pikniková kavárna Piknik box.


Výběrová káva, domácí polévky a sladkosti, pivko, limonády a třeba skvělý svařák z růžového vína, to vše pod korunami stromů - to je něco pro mě! Je to tam super i pro rodinky s dětmi a navíc vám klidně sestaví piknikový box na míru včetně veškerého vybavení (deky, nádobí,..) a můžete si pochutnat v trávě. Pokud nezmrznete. :) Bylo to krásné podzimně strávené odpoledne a rozhodně jsme tam nebyli naposledy.


No a možná to nejdůležitější na závěr. Kde vzít inspiraci na DOBRÉ podniky, DOBRÉ obchody, DOBRÉ akce a DOBRÉ výlety v Brně, když vás samotné nic nenapadá? Já osobně sleduji Samé dobré věci. Je to inspirace k nezaplacení! Toník už se těší, co zase zkusíme příště.

Komentáře

  1. Wow, skvělý, už se těším na příští týden, určitě některý z tipů vyzkoušíme! Míša

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Jasně, určitě to stojí za to! :) Počasí navíc vypadá slibně..

      Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla. Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě. 1. Křičím Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestl

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce. Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu , tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací.  Gumáčky Gumáčky jsem objednávala z této stránky . Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč).  Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednut

knihovnička ~ Moje jméno Antonín + SOUTĚŽ

Za měsíc jsou tady Vánoce a vy možná - stejně jako já - ještě hledáte inspiraci na dárky pro dětičky. Možná si vzpomenete, že minulý rok jsem se tady celkem rozepsala o personalizovaných knížkách šitých přímo na míru konkrétnímu dítku. Tyto krásné knihy vyrábí a prodává společnost  Originální knihy . Vše, co by vás o knížkách a procesu jejich vzniku mohlo zajímat, najdete v tom loňském článku TADY . No co Vám budu povídat, Toník byl z knížky unešen a frčí u nás dodnes. Letos na Vánoce jsem pro něj nechala vyrobit další podobnou knížku. Protože ho pomalu začala zajímat písmenka, volba padla na knihu Moje jméno . !A pozor, na konci dnešního příspěvku najdete zajímavou soutěž, která vás určitě nenechá chladnými! Kniha má moc hezký příběh, kdy zvířátka postupně skládají z písmenek jméno a příjmení pro nově narozené miminko. Malý čtenář tak vidí své jméno, jak se píše písmenko po písmenku. Krásné dětské ilustrace seznámí dítko s domácími i cizokrajnými zvířátky. Ta navíc př