25. října 2015

Brno ~ víkendové

Víkend je čas výletů a když počasí vyjde tak, jak tomu bylo právě tenhle víkend, není co řešit. Tento víkend jsme s Toníkem zůstali v Brně. Co jsme tam dělali a kde pro to brát inspiraci?

Brno je boží a jsem si jistá, že každý, kdo tu žil aspoň pár let, vám to potvrdí. Brno je krásně specifické a specificky krásné. Já v Brně žiju už 9 let a pořád mě to město dokáže překvapit a hlavně potěšit. 

Dnes bych se ráda podělila o to, kde jsme se byli s Toníkem a spol. podívat a hlavně o to, kde beru na takové minivýlety inspiraci. Bude se vám to jistě hodit až do Brna pojedete nebo (pokud tu bydlíte) až budete mít chuť ho poznat trochu jinak.

Sobota byla ve znamení příjezdu Toníkovy babičky, tak jsme ji ráno vyzvedli ve městě a přes rychlou zastávku pro skvělou kávu v Kofi Kofi jsme se vydali do Lužánek. Tento asi nejvýznamnější městský park mojí mamku uchvátil. Nádherné počasí v kombinaci s minimálním provozem v parku (njn sobotní brzké mrazivé ráno) udělal svoje. 

Naším cílem po dlouhé procházce nicméně byla Vila Löw-Beer. Tato ne příliš známá nemovitost na Drobného 22 ze sebou má krásný příběh. Patřila rodině Löw-Beerů, jejichž dcera Greta si vzala jistého pana Tugendhata a věnem dostala část pozemku a neomezený rozpočet na stavbu vlastního domu, který je dnes asi tak milionkrát známější. :)


Vila je nyní po letech, kdy sloužila jako domov mládeže, restaurovaná, nicméně zatím bez nábytku. Komentovanou prohlídku tam můžete navštívit od pátku do neděle v každou celou hodinu. My jsme vyrazili s kočárkem a s sebou měli i naše nosítko Kibi. Plán byl takový, že ve vile Toníka přestěhujeme do nosítka a užijeme si prohlídku. Mladý pán měl ale vlastní plán a místo toho se rozhodl tvrdě spát, ve vile na prohlídce jsme tak nakonec nebyli, ale aspoň se můžu těšit, že tam vyrazíme někdy příště.I tak byl ale výlet krásný. Zahrada vily (a kavárna Celnice umístěna v zahradním domku vily) rozhodně stála za to. Ze zahrady je také pěkný a netradiční pohled právě na sousední vilu Tugendhat. O fotku se tu s vámi záměrně nepodělím, abych vás nepřipravila o překvapení. :)Neděle se sice s tak nádherným počasím nevytáhla, ale i tak jsme vyrazili s kamarádkou Pájou a našimi kluky na procházku. Naším cílem byl Björnsonův sad a relativně nedávno otevřená pikniková kavárna Piknik box.


Výběrová káva, domácí polévky a sladkosti, pivko, limonády a třeba skvělý svařák z růžového vína, to vše pod korunami stromů - to je něco pro mě! Je to tam super i pro rodinky s dětmi a navíc vám klidně sestaví piknikový box na míru včetně veškerého vybavení (deky, nádobí,..) a můžete si pochutnat v trávě. Pokud nezmrznete. :) Bylo to krásné podzimně strávené odpoledne a rozhodně jsme tam nebyli naposledy.


No a možná to nejdůležitější na závěr. Kde vzít inspiraci na DOBRÉ podniky, DOBRÉ obchody, DOBRÉ akce a DOBRÉ výlety v Brně, když vás samotné nic nenapadá? Já osobně sleduji Samé dobré věci. Je to inspirace k nezaplacení! Toník už se těší, co zase zkusíme příště.

2 komentáře:

  1. Wow, skvělý, už se těším na příští týden, určitě některý z tipů vyzkoušíme! Míša

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jasně, určitě to stojí za to! :) Počasí navíc vypadá slibně..

      Vymazat