Přeskočit na hlavní obsah

Brno ~ víkendové

Víkend je čas výletů a když počasí vyjde tak, jak tomu bylo právě tenhle víkend, není co řešit. Tento víkend jsme s Toníkem zůstali v Brně. Co jsme tam dělali a kde pro to brát inspiraci?

Brno je boží a jsem si jistá, že každý, kdo tu žil aspoň pár let, vám to potvrdí. Brno je krásně specifické a specificky krásné. Já v Brně žiju už 9 let a pořád mě to město dokáže překvapit a hlavně potěšit. 

Dnes bych se ráda podělila o to, kde jsme se byli s Toníkem a spol. podívat a hlavně o to, kde beru na takové minivýlety inspiraci. Bude se vám to jistě hodit až do Brna pojedete nebo (pokud tu bydlíte) až budete mít chuť ho poznat trochu jinak.

Sobota byla ve znamení příjezdu Toníkovy babičky, tak jsme ji ráno vyzvedli ve městě a přes rychlou zastávku pro skvělou kávu v Kofi Kofi jsme se vydali do Lužánek. Tento asi nejvýznamnější městský park mojí mamku uchvátil. Nádherné počasí v kombinaci s minimálním provozem v parku (njn sobotní brzké mrazivé ráno) udělal svoje. 

Naším cílem po dlouhé procházce nicméně byla Vila Löw-Beer. Tato ne příliš známá nemovitost na Drobného 22 ze sebou má krásný příběh. Patřila rodině Löw-Beerů, jejichž dcera Greta si vzala jistého pana Tugendhata a věnem dostala část pozemku a neomezený rozpočet na stavbu vlastního domu, který je dnes asi tak milionkrát známější. :)


Vila je nyní po letech, kdy sloužila jako domov mládeže, restaurovaná, nicméně zatím bez nábytku. Komentovanou prohlídku tam můžete navštívit od pátku do neděle v každou celou hodinu. My jsme vyrazili s kočárkem a s sebou měli i naše nosítko Kibi. Plán byl takový, že ve vile Toníka přestěhujeme do nosítka a užijeme si prohlídku. Mladý pán měl ale vlastní plán a místo toho se rozhodl tvrdě spát, ve vile na prohlídce jsme tak nakonec nebyli, ale aspoň se můžu těšit, že tam vyrazíme někdy příště.I tak byl ale výlet krásný. Zahrada vily (a kavárna Celnice umístěna v zahradním domku vily) rozhodně stála za to. Ze zahrady je také pěkný a netradiční pohled právě na sousední vilu Tugendhat. O fotku se tu s vámi záměrně nepodělím, abych vás nepřipravila o překvapení. :)Neděle se sice s tak nádherným počasím nevytáhla, ale i tak jsme vyrazili s kamarádkou Pájou a našimi kluky na procházku. Naším cílem byl Björnsonův sad a relativně nedávno otevřená pikniková kavárna Piknik box.


Výběrová káva, domácí polévky a sladkosti, pivko, limonády a třeba skvělý svařák z růžového vína, to vše pod korunami stromů - to je něco pro mě! Je to tam super i pro rodinky s dětmi a navíc vám klidně sestaví piknikový box na míru včetně veškerého vybavení (deky, nádobí,..) a můžete si pochutnat v trávě. Pokud nezmrznete. :) Bylo to krásné podzimně strávené odpoledne a rozhodně jsme tam nebyli naposledy.


No a možná to nejdůležitější na závěr. Kde vzít inspiraci na DOBRÉ podniky, DOBRÉ obchody, DOBRÉ akce a DOBRÉ výlety v Brně, když vás samotné nic nenapadá? Já osobně sleduji Samé dobré věci. Je to inspirace k nezaplacení! Toník už se těší, co zase zkusíme příště.

Komentáře

  1. Wow, skvělý, už se těším na příští týden, určitě některý z tipů vyzkoušíme! Míša

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Jasně, určitě to stojí za to! :) Počasí navíc vypadá slibně..

      Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …