Přeskočit na hlavní obsah

testujeme ~ bryndáky z Číny

Včera mě ve schránce čekal malý balíček z Číny. Až do večera mi nicméně Toník nedal příliš prostoru prozkoumat, co že mi to vlastně dorazilo. Až okolo deváté jsem malou obálku otevřela a k mojí velké radosti nám dorazily bryndáky!


Asi před dvěma týdny jsem udělala ze zvědavosti objednávku nějakých drobností pro Toníka. Kromě bryndáků nám mají dorazit ještě nějaké podkolenky a návleky na nožky, tak uvidíme, jak dlouho jim cesta potrvá.

Nejsem velký fanda Aliexpressu a celkově věcí z Číny. Když to jde, snažím se dát přednost věcem vyrobeným eticky a v Česku (hlavně pro Toníka). Zvědavost mi ale nedala a pár levných drobností jsem si na otestování poslat nechala.

Takže co ty bryndáky? Všechny 4 jsou šité pro Evropský trh - Slon je pro známou značku dětského zboží SKIP HOP a ty další tři bryndáky pro nizozemskou značku SKK Baby. Slon je na první pohled kvalitnější, precizněji ušitý a z jemnějšího materiálu. Ty další tři budou spíš kopie / padělky / šmé.

Všechny čtyři bryndáky jsou z lehkého voděodolného polyesteru, všechny jsou deklarované jako bez BPA, PVC či ftalátů a jsou testovány dle evropské normy. Bryndáky mají vepředu oblíbené korýtko na zachycování jídla padajícího od pusy. Od toho si já osobně hodně slibuji! :D Toník je od té doby, co jí v jídelní židličce, po krmení jako čuník a jídlo je všude okolo - na židli, na zemi, atp.

Okolo krku se bryndáky zapínají na měkký suchý zip, který po krátké inspekci zhodnocuji jako nepříliš kvalitní a jsem zvědavá, co po pár použitích udělá. Naštěstí se tento typ bryndáku primárně nepere, ale jen se smývá vlhkým hadříkem, takže jim nebude praní zbytečně přihoršovat.


Zezadu mají bryndáky malou kapsičku, do které se po rozevření dá celý bryndák poskládat a zasunout. Připadá mi to jako ideální řešení pro uskladnění špinavého bryndáku někde venku nebo na cestách. Testovala jsem to a jde to hezky, i když se u toho materiál bryndáku dost pokrčí, tak musím ještě potrénovat skládání.

Dnes při obědě bryndák testoval i náš model a na nic si nestěžoval, což vyhodnocuji pozitivně. Nejdříve se ho teda snažil si sundat, což se mu díky slabému suchému zipu i povedlo. Pak ho to přestalo bavit a vše bylo OK. Bryndáky fungují, jak mají, a já jsem spokojená. Jídla na zemi a v okolí bylo výrazně míň, na oblečení dokonce nic. Kapsa na zachytávání jídla funguje. Takže dobré.

Tyto bryndáky samozřejmě koupíte i v Česku, mají je na několika různých e-shopech s dětským zbožím za cenu zhruba 170 - 200 Kč za kus. Pokud byste chtěli zkusit jako já navzdory etickému dilematu objednat z Aliexpressu, ušetříte hodně. Jeden bryndák mě vyšel 1,5 dolaru, doprava byla zdarma. 

Takže vítejte slone, hrochu, sovo a pejsku (ehm, ano, to podivné abstraktní zvíře má být prý pes!). Místo tohoto:


Nás teď čeká toto (juhů!):

Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla. Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě. 1. Křičím Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestl

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce. Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu , tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací.  Gumáčky Gumáčky jsem objednávala z této stránky . Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč).  Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednut

knihovnička ~ Moje jméno Antonín + SOUTĚŽ

Za měsíc jsou tady Vánoce a vy možná - stejně jako já - ještě hledáte inspiraci na dárky pro dětičky. Možná si vzpomenete, že minulý rok jsem se tady celkem rozepsala o personalizovaných knížkách šitých přímo na míru konkrétnímu dítku. Tyto krásné knihy vyrábí a prodává společnost  Originální knihy . Vše, co by vás o knížkách a procesu jejich vzniku mohlo zajímat, najdete v tom loňském článku TADY . No co Vám budu povídat, Toník byl z knížky unešen a frčí u nás dodnes. Letos na Vánoce jsem pro něj nechala vyrobit další podobnou knížku. Protože ho pomalu začala zajímat písmenka, volba padla na knihu Moje jméno . !A pozor, na konci dnešního příspěvku najdete zajímavou soutěž, která vás určitě nenechá chladnými! Kniha má moc hezký příběh, kdy zvířátka postupně skládají z písmenek jméno a příjmení pro nově narozené miminko. Malý čtenář tak vidí své jméno, jak se píše písmenko po písmenku. Krásné dětské ilustrace seznámí dítko s domácími i cizokrajnými zvířátky. Ta navíc př