23. října 2015

testujeme ~ bryndáky z Číny

Včera mě ve schránce čekal malý balíček z Číny. Až do večera mi nicméně Toník nedal příliš prostoru prozkoumat, co že mi to vlastně dorazilo. Až okolo deváté jsem malou obálku otevřela a k mojí velké radosti nám dorazily bryndáky!


Asi před dvěma týdny jsem udělala ze zvědavosti objednávku nějakých drobností pro Toníka. Kromě bryndáků nám mají dorazit ještě nějaké podkolenky a návleky na nožky, tak uvidíme, jak dlouho jim cesta potrvá.

Nejsem velký fanda Aliexpressu a celkově věcí z Číny. Když to jde, snažím se dát přednost věcem vyrobeným eticky a v Česku (hlavně pro Toníka). Zvědavost mi ale nedala a pár levných drobností jsem si na otestování poslat nechala.

Takže co ty bryndáky? Všechny 4 jsou šité pro Evropský trh - Slon je pro známou značku dětského zboží SKIP HOP a ty další tři bryndáky pro nizozemskou značku SKK Baby. Slon je na první pohled kvalitnější, precizněji ušitý a z jemnějšího materiálu. Ty další tři budou spíš kopie / padělky / šmé.

Všechny čtyři bryndáky jsou z lehkého voděodolného polyesteru, všechny jsou deklarované jako bez BPA, PVC či ftalátů a jsou testovány dle evropské normy. Bryndáky mají vepředu oblíbené korýtko na zachycování jídla padajícího od pusy. Od toho si já osobně hodně slibuji! :D Toník je od té doby, co jí v jídelní židličce, po krmení jako čuník a jídlo je všude okolo - na židli, na zemi, atp.

Okolo krku se bryndáky zapínají na měkký suchý zip, který po krátké inspekci zhodnocuji jako nepříliš kvalitní a jsem zvědavá, co po pár použitích udělá. Naštěstí se tento typ bryndáku primárně nepere, ale jen se smývá vlhkým hadříkem, takže jim nebude praní zbytečně přihoršovat.


Zezadu mají bryndáky malou kapsičku, do které se po rozevření dá celý bryndák poskládat a zasunout. Připadá mi to jako ideální řešení pro uskladnění špinavého bryndáku někde venku nebo na cestách. Testovala jsem to a jde to hezky, i když se u toho materiál bryndáku dost pokrčí, tak musím ještě potrénovat skládání.

Dnes při obědě bryndák testoval i náš model a na nic si nestěžoval, což vyhodnocuji pozitivně. Nejdříve se ho teda snažil si sundat, což se mu díky slabému suchému zipu i povedlo. Pak ho to přestalo bavit a vše bylo OK. Bryndáky fungují, jak mají, a já jsem spokojená. Jídla na zemi a v okolí bylo výrazně míň, na oblečení dokonce nic. Kapsa na zachytávání jídla funguje. Takže dobré.

Tyto bryndáky samozřejmě koupíte i v Česku, mají je na několika různých e-shopech s dětským zbožím za cenu zhruba 170 - 200 Kč za kus. Pokud byste chtěli zkusit jako já navzdory etickému dilematu objednat z Aliexpressu, ušetříte hodně. Jeden bryndák mě vyšel 1,5 dolaru, doprava byla zdarma. 

Takže vítejte slone, hrochu, sovo a pejsku (ehm, ano, to podivné abstraktní zvíře má být prý pes!). Místo tohoto:


Nás teď čeká toto (juhů!):

Žádné komentáře:

Okomentovat