Přeskočit na hlavní obsah

testujeme ~ bryndáky z Číny

Včera mě ve schránce čekal malý balíček z Číny. Až do večera mi nicméně Toník nedal příliš prostoru prozkoumat, co že mi to vlastně dorazilo. Až okolo deváté jsem malou obálku otevřela a k mojí velké radosti nám dorazily bryndáky!


Asi před dvěma týdny jsem udělala ze zvědavosti objednávku nějakých drobností pro Toníka. Kromě bryndáků nám mají dorazit ještě nějaké podkolenky a návleky na nožky, tak uvidíme, jak dlouho jim cesta potrvá.

Nejsem velký fanda Aliexpressu a celkově věcí z Číny. Když to jde, snažím se dát přednost věcem vyrobeným eticky a v Česku (hlavně pro Toníka). Zvědavost mi ale nedala a pár levných drobností jsem si na otestování poslat nechala.

Takže co ty bryndáky? Všechny 4 jsou šité pro Evropský trh - Slon je pro známou značku dětského zboží SKIP HOP a ty další tři bryndáky pro nizozemskou značku SKK Baby. Slon je na první pohled kvalitnější, precizněji ušitý a z jemnějšího materiálu. Ty další tři budou spíš kopie / padělky / šmé.

Všechny čtyři bryndáky jsou z lehkého voděodolného polyesteru, všechny jsou deklarované jako bez BPA, PVC či ftalátů a jsou testovány dle evropské normy. Bryndáky mají vepředu oblíbené korýtko na zachycování jídla padajícího od pusy. Od toho si já osobně hodně slibuji! :D Toník je od té doby, co jí v jídelní židličce, po krmení jako čuník a jídlo je všude okolo - na židli, na zemi, atp.

Okolo krku se bryndáky zapínají na měkký suchý zip, který po krátké inspekci zhodnocuji jako nepříliš kvalitní a jsem zvědavá, co po pár použitích udělá. Naštěstí se tento typ bryndáku primárně nepere, ale jen se smývá vlhkým hadříkem, takže jim nebude praní zbytečně přihoršovat.


Zezadu mají bryndáky malou kapsičku, do které se po rozevření dá celý bryndák poskládat a zasunout. Připadá mi to jako ideální řešení pro uskladnění špinavého bryndáku někde venku nebo na cestách. Testovala jsem to a jde to hezky, i když se u toho materiál bryndáku dost pokrčí, tak musím ještě potrénovat skládání.

Dnes při obědě bryndák testoval i náš model a na nic si nestěžoval, což vyhodnocuji pozitivně. Nejdříve se ho teda snažil si sundat, což se mu díky slabému suchému zipu i povedlo. Pak ho to přestalo bavit a vše bylo OK. Bryndáky fungují, jak mají, a já jsem spokojená. Jídla na zemi a v okolí bylo výrazně míň, na oblečení dokonce nic. Kapsa na zachytávání jídla funguje. Takže dobré.

Tyto bryndáky samozřejmě koupíte i v Česku, mají je na několika různých e-shopech s dětským zbožím za cenu zhruba 170 - 200 Kč za kus. Pokud byste chtěli zkusit jako já navzdory etickému dilematu objednat z Aliexpressu, ušetříte hodně. Jeden bryndák mě vyšel 1,5 dolaru, doprava byla zdarma. 

Takže vítejte slone, hrochu, sovo a pejsku (ehm, ano, to podivné abstraktní zvíře má být prý pes!). Místo tohoto:


Nás teď čeká toto (juhů!):

Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …