Přeskočit na hlavní obsah

Brno ~ Humpty Dumpty Café

V sobotu jsme se víceméně náhodou ocitli na pozdní snídani v Humpty Dumpty café na Jaselské. Abych řekla pravdu, už dlouho jsem se tam chystala. Anglická kavárna vhodná pro všechny včetně dětí - to je něco pro mě. Navíc tam servírují  full English breakfast! Ale pěkně popořadě..

Koncept téhle kavárny s velmi příjemnou rodinnou hřejivou atmosférou je v britském stylu. A full English breakfast není to jediné - na oběd tady denně vaří dvě chutné a zdravé polévky, připravují sendviče a hlavně se tu specializují na anglické čajové pečivo a koláče - vše je domácí a připravené přímo v Humpty Dumpty.

Interiér je naprosto famózní, jsou tu 4 místnosti, kdy každá ilustruje jeden z veršů známé anglické říkanky Humpty Dumpty. Host tak při průchodu kavárnou prochází vlastně i básní. Ačkoliv je kavárna vhodná pro děti a je jim i svým vybavením uzpůsobená, není infantilní ani plná plastových hraček a oproti jiným podobným místům působí velmi designově a kultivovaně.  

Humpty Dumpty sat on a wall,Humpty Dumpty had a great fall.


All the king's horses and all the king's men


Couldn't put Humpty together again.


(fotky jsem si půjčila z FB profilu Humpty Dumpty)

Je to tam prostě krásné. Prostor je koncipován spíše tak, aby rodiče mohli trávit čas SE svými dětmi (viz druhá místnost a dětské stolečky u "dospěláckých") jako s rovnocennými plnohodnotnými hosty. Obyčejně mají dětské kavárny nějaké jasné "odkladiště" pro děti s hromadou barevných plastových hraček a pak část kavárny, kde mají mít rodiče "klid". Tady je to trochu jiné.

My jsme Humpty Dumpty navštívili s Toníčkem a dalšími dvěma rodinami, ve kterých mají po jednom dvouleťákovi.

Karim v akci.

Theodor v akci.

Přiznávám bez mučení, že prostor se líbil o něco více dospělým než dětem. Ono je tam totiž oproti jiným podobným místům "málo hraček", což může děti zvyklé na něco jiného mást. Je určitě dobré, být na to připraveni. I tak si ale myslím, že super, a s Toníkem tam určitě budeme chodit pravidelně, až bude větší. Kromě hraček mají v Humpty Dumpty k zapůjčení také spoustu krásných anglických dětských knížek. Pořádají tady také různý program pro děti - open classes angličtiny, gardening, messy play, dětská divadelní představení a čtení pohádek. Doporučuji sledovat jejich facebook.

Co se týče jídla, samozřejmě jsme si dali anglickou snídani, já i Nekorektní ji milujeme! A byla skvělá a stála jen okolo osmdesáti korun.


S kávou i vším ostatním jsme byli také velmi spokojení.Příště určitě ochutnám i nějaké pečivo či koláče, na sladké jsem po vydatné snídani neměla ani pomyšlení. Příště jsem proto vyrazíme na čaj o páté a vám doporučuji udělat to samé.Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …