9. listopadu 2015

Brno ~ Humpty Dumpty Café

V sobotu jsme se víceméně náhodou ocitli na pozdní snídani v Humpty Dumpty café na Jaselské. Abych řekla pravdu, už dlouho jsem se tam chystala. Anglická kavárna vhodná pro všechny včetně dětí - to je něco pro mě. Navíc tam servírují  full English breakfast! Ale pěkně popořadě..

Koncept téhle kavárny s velmi příjemnou rodinnou hřejivou atmosférou je v britském stylu. A full English breakfast není to jediné - na oběd tady denně vaří dvě chutné a zdravé polévky, připravují sendviče a hlavně se tu specializují na anglické čajové pečivo a koláče - vše je domácí a připravené přímo v Humpty Dumpty.

Interiér je naprosto famózní, jsou tu 4 místnosti, kdy každá ilustruje jeden z veršů známé anglické říkanky Humpty Dumpty. Host tak při průchodu kavárnou prochází vlastně i básní. Ačkoliv je kavárna vhodná pro děti a je jim i svým vybavením uzpůsobená, není infantilní ani plná plastových hraček a oproti jiným podobným místům působí velmi designově a kultivovaně.  

Humpty Dumpty sat on a wall,Humpty Dumpty had a great fall.


All the king's horses and all the king's men


Couldn't put Humpty together again.


(fotky jsem si půjčila z FB profilu Humpty Dumpty)

Je to tam prostě krásné. Prostor je koncipován spíše tak, aby rodiče mohli trávit čas SE svými dětmi (viz druhá místnost a dětské stolečky u "dospěláckých") jako s rovnocennými plnohodnotnými hosty. Obyčejně mají dětské kavárny nějaké jasné "odkladiště" pro děti s hromadou barevných plastových hraček a pak část kavárny, kde mají mít rodiče "klid". Tady je to trochu jiné.

My jsme Humpty Dumpty navštívili s Toníčkem a dalšími dvěma rodinami, ve kterých mají po jednom dvouleťákovi.

Karim v akci.

Theodor v akci.

Přiznávám bez mučení, že prostor se líbil o něco více dospělým než dětem. Ono je tam totiž oproti jiným podobným místům "málo hraček", což může děti zvyklé na něco jiného mást. Je určitě dobré, být na to připraveni. I tak si ale myslím, že super, a s Toníkem tam určitě budeme chodit pravidelně, až bude větší. Kromě hraček mají v Humpty Dumpty k zapůjčení také spoustu krásných anglických dětských knížek. Pořádají tady také různý program pro děti - open classes angličtiny, gardening, messy play, dětská divadelní představení a čtení pohádek. Doporučuji sledovat jejich facebook.

Co se týče jídla, samozřejmě jsme si dali anglickou snídani, já i Nekorektní ji milujeme! A byla skvělá a stála jen okolo osmdesáti korun.


S kávou i vším ostatním jsme byli také velmi spokojení.Příště určitě ochutnám i nějaké pečivo či koláče, na sladké jsem po vydatné snídani neměla ani pomyšlení. Příště jsem proto vyrazíme na čaj o páté a vám doporučuji udělat to samé.Žádné komentáře:

Okomentovat