Přeskočit na hlavní obsah

inspirace ~ krabička pokladů

Od té doby, co se Toník rozplazil je trochu výzva udržet ho na jednom místě či udržet ho chvilku koncentrovaného. Já se teda snažím ho co nejvíc nechávat poznávat prostor po svém, jen to nekonečné vysvětlování, že "káblíky ne" a "kočičí jídlo ne" je trochu únavné. (Ale tak třeba se naučí, co znamená "ne") :D

I tak je někdy fajn, typicky když potřebuji dopsat nějaký článek, když si Toník vydrží s něčím delší dobu hrát. S Nekorektním jsme vysledovali, že nejlepší hračky jsou zmáčnutá PET lahev, víčko od skleničky nebo kartáč. Takové věci Toníka zajímají podstatně déle než hračkoidní hračky. 

Obecně ho klasické hračky nejvíc baví, když je předtím pár dní nevidí. Takže jsem zavedla koš na hračky, ze kterého mu každé ráno vytáhnu v kuchyni na deku trochu jiné hračky k hraní pro ten den. Sety hraček střídám a různě kombinuji, což se setkává s úspěchem. Díky tomu nám stačí mít pro Toníka minimimum hraček a nějaké ty domácí potřeby na hraní.

Tyto dva principy (obyčejnost předmětů a jejich neokoukanost) mě přivedly k pátrání po internetu a našla jsem tzv. treasure bins nebo  taky discovery baskets. (Více inspirace zde.) Tak to teď testujeme.


Pro Toníka jsem doma sesbírala různé obyčejné a bezpečné předměty a dala mu je do krabičky, se kterou si může hrát. Předměty v krabičce budu přitom po pár dnech obměňovat nebo rovnou vyměňovat úplně. To se uvidí.


Dnes tak do krabičky pokladů putovaly tyto předměty: šťouchačka na brambory, chránič popruhu z autosedačky, chlupatý tenisák, polovyfouklý balónek, silikonový loupač na česnek, měkké poudro na brýle, průsvitný stahovací pytlík, odměrná lžička, víčko od výživy, kovový zvonek, vařecha, měkká gumička do vlasů, malá papírová krabička, kousek stuhy a bílé srdíčko.


Toník se na krabičku vrhl tak rychle, že jsem to ani nestačila vyfotit. :D 


Asi nejvíc ho zaujal tenisák, ale pečlivě prozkoumal všechno.


Dokonce i Edgara (v pozadí) si chvilku nevšímal.


Silikonový loupač na česnek je taky oblíbenec, spolu s (již známým) víčkem od výživy... ...a šťouchačkou na brambory. Pořád ještě si se vším hraje, zatímco dopisuji tento příspěvek. Sice si to už roztahal přes dvě místnosti, ale proč ne.

Zkoušíte někdy s dětmi něco podobného? Jaký máte úspěch? Které obyčejné domácí předměty si vaši prcci oblíbili?

Komentáře

  1. My ficime na sade cedniku ruznych velikosti, ktere do sebe zapadaji. Doporucuji vyzkouset :)

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …