10. listopadu 2015

knihovnička ~ další Vánoční úlovek

Dnes jsem pro Toníka ukořistila další vánoční dárky. První z nich je knížka Veselá zahrádka od Albatrosu.
Je úplně jednoduchá, je v ní jen pár krátkých ovocných básniček a krásné ilustrace. Hodně mě zaujala právě poetickými ilustracemi. Líbí se mi taky její minimalismus, no rozhodně není tuctová. Takové knížky, aby člověk pohledal.

Tady nabízím pohled dovnitř:

Knihu jsem koupila náhodou v Bráně k dětem, ale určitě nebude problém ji sehnat i v dalších knihkupectvích. Stála 89 Kč.

Najít pěkné knihy pro děti není vždy jednoduché. Teda trh je knihami pro děti zaplaven, ale najít nějaké nepřeplácané a s pěknou estetikou, to je někdy výzva. Co se mi hodně líbí jsou knížky nakladatelství Baobab a těším se, až bude Toník trochu větší, abych je mohla s klidným svědomím nakupovat ve velkém :)

BONUS: Když už jsem byla v Bráně, padla mi do oka tato žirafa s chrastítkem uvnitř:
Hned jsem se do ni zamilovala a Toník ji může čekat pod stromečkem. Snad na ni není už velký :) Jedná se o výrobu ČESKÉHO textilního ateliéru Šapitó. Cena okolo stovky. Pokud se Vám líbí jejich originální design, určitě na ně koukněte. Já jsem celkem nadšená..

3 komentáře:

 1. To ovocné leporelo je opravdu moc hezké. Designově super. Jen by mě zajímalo, pro jaký věk je tak ideální. My ho buď přerostli nebo ještě do něj nedorostli :)
  A ještě odkaz. Občas koukáváme sem: http://www.detskaleporela.cz/
  Šup sem s dalším článkem! :)
  Zu+Karim

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joo to jsem taky zvědavá. :D Nemám s tím ještě zkušenosti, tak uvidíme, kdy ho to "chytne"... Díky za odkaz, vypadá to moc dobře!

   Vymazat
 2. Také zakládám knihovničku. Děkuji za inspirativní kousek :-)

  OdpovědětVymazat