Přeskočit na hlavní obsah

knihovnička ~ další Vánoční úlovek

Dnes jsem pro Toníka ukořistila další vánoční dárky. První z nich je knížka Veselá zahrádka od Albatrosu.
Je úplně jednoduchá, je v ní jen pár krátkých ovocných básniček a krásné ilustrace. Hodně mě zaujala právě poetickými ilustracemi. Líbí se mi taky její minimalismus, no rozhodně není tuctová. Takové knížky, aby člověk pohledal.

Tady nabízím pohled dovnitř:

Knihu jsem koupila náhodou v Bráně k dětem, ale určitě nebude problém ji sehnat i v dalších knihkupectvích. Stála 89 Kč.

Najít pěkné knihy pro děti není vždy jednoduché. Teda trh je knihami pro děti zaplaven, ale najít nějaké nepřeplácané a s pěknou estetikou, to je někdy výzva. Co se mi hodně líbí jsou knížky nakladatelství Baobab a těším se, až bude Toník trochu větší, abych je mohla s klidným svědomím nakupovat ve velkém :)

BONUS: Když už jsem byla v Bráně, padla mi do oka tato žirafa s chrastítkem uvnitř:
Hned jsem se do ni zamilovala a Toník ji může čekat pod stromečkem. Snad na ni není už velký :) Jedná se o výrobu ČESKÉHO textilního ateliéru Šapitó. Cena okolo stovky. Pokud se Vám líbí jejich originální design, určitě na ně koukněte. Já jsem celkem nadšená..

Komentáře

 1. To ovocné leporelo je opravdu moc hezké. Designově super. Jen by mě zajímalo, pro jaký věk je tak ideální. My ho buď přerostli nebo ještě do něj nedorostli :)
  A ještě odkaz. Občas koukáváme sem: http://www.detskaleporela.cz/
  Šup sem s dalším článkem! :)
  Zu+Karim

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Joo to jsem taky zvědavá. :D Nemám s tím ještě zkušenosti, tak uvidíme, kdy ho to "chytne"... Díky za odkaz, vypadá to moc dobře!

   Smazat
 2. Také zakládám knihovničku. Děkuji za inspirativní kousek :-)

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …