13. listopadu 2015

poprvé ~ s Toníkem v galerii

A máme tady další z oblíbených příspěvků o kultuře s dětmi. V pondělí jsme s Toníkem a našimi oblíbenými kumpány Léňou a Jonáškem vyrazili do Moravské galerie Brno. Přiznám se, že v galerii nebo na výstavě jsem nebyla hodně dlouho. Naposledy asi na (mimochodem skvělé!!) výstavě Velká Morava a počátky křesťanství, která se v Brně konala minulý rok přibližně touto dobou.

Teď se nám naskytla skvělá příležitost absolvovat speciální komentovanou prohlídku výstavy "Zastihla je noc. Čeští umělci ve Francii 1938–1945" v Místodržitelském paláci. O výstavě si přečtěte a určitě na ni pak i vyražte, vážně to stálo za to.

Měla jsem štěstí a dozvěděla jsem se o možnosti účastnit se komentované prohlídky vedené skvělou teoretičkou Silvií Šeborovou. Tato prohlídka se konala v pondělí, kdy je běžně galerie zavřená, a byla speciálně určená pro rodiče s malými dětmi. Počítalo se tam s hlukem a vším, co k dětem patří, takže pro nás ideální.

Silvie Šeborová s námi nakonec udělala takový rychloexkurz, prohlídka trvala zhruba půl hodiny. A i to bylo na přítomné děti (věk pár měsíců až cca 2,5 roku) tak akorát. Výstava by si ale určitě zasloužila více času. I tak jsem ráda, že jsme šli a že jsem díky tomu opět zkulturnělá. :D A jaké to bylo?


Žádné komentáře:

Okomentovat