Přeskočit na hlavní obsah

vaření ~ cizrna

S osmým měsícem jsem Toníčkovi do jídelníčku přidala novou luštěninu - cizrnu. Na rozdíl od klasických "českých" luštěnin (hrách, čočka, fazole) je dobře stravitelná a méně nadýmavá. Navíc se dá opět skvěle kombinovat, což je pro mě u surovin na vaření vždy +10 bodů. ;)

Cizrnu - podobně jako červenou čočku - připravuju hlavně v bezmasý den, je na to úplně ideální. Ale pěkně se hodí i k masu a dokonce i k ovoci. (Ano k ovoci!) Všechny možné zajímavé kombinace s cizrnou najdete jako vždy na konci příspěvku.

Dnes jsem ji Toníkovi uchystala s mrkví a červenou řepou. Chuťově je to super kombinace, mrkev celou směs trochu osladí, červená řepa (doslova) okoření a cizrna zjemní, propojí a dodá bílkoviny a vlákninu.


Jak jsem dnes postupovala? Moc se to neliší od mého klasického vaření. Mrkev a červenou řepu jsem si ráno rozmrazila.Cizrnu jsem pak si včera namočila (na to vždycky zapomínám!!! v tom případě pak místo cizrny použiju červenou čočku) a před obědem jsem ji uvařila.


Všechno jsem pak spolu lehce pomixovala.


Takhle vypadal výsledek. Tentokrát nebylo potřeba ani zjemňovat strukturu vývarem, tak jsem jen kápla olej a bylo hotovo.


Toník si pochutnal, snědl vše a po obědě si hodil šlofíka.Na závěr přidávám jako obvykle naše osvědčené kombinace s cizrnou:

- cizrna + květák + dýně
- cizrna + chřest + batáty
- cizrna + špenát + květák + jablko
- cizrna + jablko
- cizrna + avokádo + hruška
- cizrna + červená řepa + kuřecí

Dobrou chuť.

Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla. Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě. 1. Křičím Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestl

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce. Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu , tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací.  Gumáčky Gumáčky jsem objednávala z této stránky . Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč).  Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednut

knihovnička ~ Moje jméno Antonín + SOUTĚŽ

Za měsíc jsou tady Vánoce a vy možná - stejně jako já - ještě hledáte inspiraci na dárky pro dětičky. Možná si vzpomenete, že minulý rok jsem se tady celkem rozepsala o personalizovaných knížkách šitých přímo na míru konkrétnímu dítku. Tyto krásné knihy vyrábí a prodává společnost  Originální knihy . Vše, co by vás o knížkách a procesu jejich vzniku mohlo zajímat, najdete v tom loňském článku TADY . No co Vám budu povídat, Toník byl z knížky unešen a frčí u nás dodnes. Letos na Vánoce jsem pro něj nechala vyrobit další podobnou knížku. Protože ho pomalu začala zajímat písmenka, volba padla na knihu Moje jméno . !A pozor, na konci dnešního příspěvku najdete zajímavou soutěž, která vás určitě nenechá chladnými! Kniha má moc hezký příběh, kdy zvířátka postupně skládají z písmenek jméno a příjmení pro nově narozené miminko. Malý čtenář tak vidí své jméno, jak se píše písmenko po písmenku. Krásné dětské ilustrace seznámí dítko s domácími i cizokrajnými zvířátky. Ta navíc př