Přeskočit na hlavní obsah

vaření ~ cizrna

S osmým měsícem jsem Toníčkovi do jídelníčku přidala novou luštěninu - cizrnu. Na rozdíl od klasických "českých" luštěnin (hrách, čočka, fazole) je dobře stravitelná a méně nadýmavá. Navíc se dá opět skvěle kombinovat, což je pro mě u surovin na vaření vždy +10 bodů. ;)

Cizrnu - podobně jako červenou čočku - připravuju hlavně v bezmasý den, je na to úplně ideální. Ale pěkně se hodí i k masu a dokonce i k ovoci. (Ano k ovoci!) Všechny možné zajímavé kombinace s cizrnou najdete jako vždy na konci příspěvku.

Dnes jsem ji Toníkovi uchystala s mrkví a červenou řepou. Chuťově je to super kombinace, mrkev celou směs trochu osladí, červená řepa (doslova) okoření a cizrna zjemní, propojí a dodá bílkoviny a vlákninu.


Jak jsem dnes postupovala? Moc se to neliší od mého klasického vaření. Mrkev a červenou řepu jsem si ráno rozmrazila.Cizrnu jsem pak si včera namočila (na to vždycky zapomínám!!! v tom případě pak místo cizrny použiju červenou čočku) a před obědem jsem ji uvařila.


Všechno jsem pak spolu lehce pomixovala.


Takhle vypadal výsledek. Tentokrát nebylo potřeba ani zjemňovat strukturu vývarem, tak jsem jen kápla olej a bylo hotovo.


Toník si pochutnal, snědl vše a po obědě si hodil šlofíka.Na závěr přidávám jako obvykle naše osvědčené kombinace s cizrnou:

- cizrna + květák + dýně
- cizrna + chřest + batáty
- cizrna + špenát + květák + jablko
- cizrna + jablko
- cizrna + avokádo + hruška
- cizrna + červená řepa + kuřecí

Dobrou chuť.

Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …