Přeskočit na hlavní obsah

vaření ~ avokádo

Avokádo je takový malý polozázrak. Je to jedna z energeticky nejhodnotnějších plodin. Obsahuje hlavně nenasycené mastné kyseliny, má vysoký obsah vitamínů, minerálů, ale i folátů nebo lecitinu. Pro děti je úplně super.

K tomu všemu je navíc perfektně "nevýrazné" a tedy vhodné k dochucování a ke kombinování. Hodí se k zelenině i k ovoci. Toník bude mít avokádo na oběd zrovna dnes. Poprvé jsem Toníkovi avokádo připravila někdy před 14 dni, a to následujícím způsobem: 

Hlavní přísadou bylo avokádo (asi 55 g), zkombinovala jsem ho s květákem (asi 45 g) a kukuřičnými vločkami (asi 60 g). Jak jsem postupovala?Předpřipravený květák jsem si ráno dala rozmrazit, ostatní suroviny jsem chystala až těsně před jídlem. Kukuřičné vločky zrovna testuji instantní, takže je stačí jen zalít horkou vodou, přiklopit a nechat odstát.


Avokádo jsem oloupala. Bylo krásně zralé, takže to šlo úplně lehce jen tak rukou. A vydlabala jsem lahodnou dužinu. Ta má super konzitenci (avokádo ale musí být zralé!), takže ji stačilo jen lehce pomačkat v misce. Ze zbytku avokáda jsme si pak vyrobili s Nekorektním skvělé guacamole. Mňam!


K avokádu jsem přidala rozmražený květák.


Nakonec i hotové kukuřičné vločky. No a byl to luxus. Toník talíř vyluxoval a musím říct, že výsledek chutnal i mně.

Na závěr přidávám další kombinace s avokádem. I když většinu jich ještě nemáme vyzkoušených, jsou všechny v plánu! :

- avokádo + kedlubna + kuřecí maso
- avokádo + kiwi + banán
- avokádo + cizrna + hruška
- avokádo + mrkev + jablko
- avokádo + bílý jogurt
- avokádo namazat na chleba
- kousky avokáda jen tak jako "finger food"

Dobrou chuť.

Na závěr přidávám Toníka fešáka na víkendové Vánoční návštěvě u tety.


Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …