11. prosince 2015

vaření ~ fazolkové lusky

Už nějaký ten pátek přidávám Toníkovi do příkrmů sem tam i fazolkové lusky. Sice nejsou vhodné jako úplně první zeleninka, ale řekněme tak od 6. - 7. měsíce (pokud začínáte příkrmy ve 4. měsíci) jsou už OK. Záleží, jak dítě jí. Toník jí pěkně a chutná mu skoro vše, tak jsem neváhala.

Zelené fazolky mají relativně výraznou a specifickou chuť, která dodá jídlu šmrnc. Nikdy na nich teda celé jídlo nestavím - není to naše "hlavní" surovina. Ale jako druhotná zelenina v obědové porci vážně super.


Včera jsem Toníkovi uchystala naši velmi oblíbenou kombinaci s cuketou. Celý oběd se skládal z cukety (asi 50 g), fazolek (asi 30 g), kuřecího masa (asi 25 g) a rýže (asi 50 g). Jaký byl postup?


Cuketu jsem měla klasicky předpřipravenou zamraženou v kostce, ráno jsem ji dala rozmrazit společně s fazolkovými lusky. Ty používám zmražené kupované - podobně jako třeba hrášek a kukuřici. Mražená zelenina je pro malé děti úplně OK, samozřejmě kvalitní, ideálně jednodruhová a správně skladovaná (to poznáte tak, že je obsah pytlíku krásně sypký, žádné k sobě přimražené chuchvalce nebo dokonce kusy ledu.)


Dále jsem si od rána rozmrazila kostičku kuřecích prsíček - také předpřipravenou - a pak v čase oběda mi už zbývalo ji jen uvařit a připravit rýži. Pro přípravu rýže do příkrmů mám skvělý tip - rýžové vločky. I malinké množství klasické rýže je totiž třeba relativně dlouze vařit, to Vám s rýžovými vločkami odpadá.


Rýžové vločky jen odvážím, trojnásobné množství vody přivedu k varu, rýžové vločky horkou vodou zaliju, přiklopím a za pár minut je hotovo.


K rozmražené cuketě a fazolkám jsem přihodila maso a vše jsem společně lehce pomixovala ručním mixérem.


Většinu Toníkových jídel už nemixuji, jen krájím nebo mačkám. I maso většinou drobně krájím. Zde jsem ale mixovala právě kvůli fazolkám, které se mačkat nedají a krájí se trochu blbě. I když jsem to párkrát zkoušela, výsledek byl nevalný, v jídle zůstaly tvrdé kousky a Toníkovi to moc nejelo. Mixnutí je proto ideální.


Dá se samozřejmě mixovat i s rýží, tu jsem ale já přidala až potom, aby mělo jídlo alespoň trochu nějakou strukturu. 


Jídlo mělo velký úspěch. Ani toho moc neskončilo v kapse bryndáku. :)

A na závěr další naše osvědčené kombinace s fazolkami:

- špenát + fazolky + vejce
- červená řepa + fazolky + hovězí 
- lilek + fazolky
- mrkev + fazolky + brambory
- batáty + fazolky + ryba
- fazolky + červená paprika + brambory
- fazolky + banán + hruška

Dobrou chuť.

Žádné komentáře:

Okomentovat