28. ledna 2016

knihovnička ~ obrázkový atlas světa

V jedné skupině věnující se zajímavým hračkám pro děti jsem narazila na tuto knížku.Napsali ji a nakreslili polští ilustrátoři a grafici Aleksandra a Daniel Mizielinski. Jejich styl jsem si ihned zamilovala!Nejdřív jsem zuřivě pátrala po české verzi, která - jak jsem rychle zjistila - ještě bohužel nevyšla. Zato česky vyšly jiné jejich knihy. Koukněte třeba na D.O.M.E.K nebo D.E.S.I.G.N - nádhera! Tyhle by si ale Toník ještě několik let neužil. Já pořád toužila po těch krásných mapách s obrázky.

Nakonec se ukázalo, že knihu mají ve velké akci na Amazonu, dala se pořídit v angličtině za pouhých 7 liber! Normálně se cena knížky pohybuje tak okolo 6 - 8 stovek, takže to byla opravdu výhodná nabídka. (POZOR - koukám, že akce stále ještě trvá, takže tady máte odkaz, koho by to zajímalo)

Je prostě nááádherná, obsahuje výtah z různých zemí světa - pravda, trochu nevyváženě, ale já jsem třeba ráda, že je tam z Evropy zemí hodně. Na druhou stranu je mi trochu líto absence téměř všech blízkovýchodních a východoevropských zemí, ale co už.


U každé země je mapa a pak hromada krásných obrázků znázorňujících místní lidi, jídlo, zvířata, rostliny, tradice, kroje, památky, významné osobnosti a mnoho dalšího.Toníček knihu dostane k 1. narozeninám, no, je to ještě trochu brzy, ale začneme obrázky. Když kniha přežije, určitě později oceníme i její zeměpisný a cizojazyčný charakter.Z Amazonu lze objednat naráz maximálně 5 kusů, tak jsem rozhodila rychlé virtuální sítě, sešlo se nás 5 z Brna a podělily jsme se tak i o poštovné. Kniha byla doma ani ne za týden od objednávky, celkově mě vyšla na 370 Kč. Skvělé, mám velikou radost! A už si brousím zuby na další knihy těchto autorů, je to nádhera.Žádné komentáře:

Okomentovat