Přeskočit na hlavní obsah

vaření ~ špagety aneb jídlo a kousky

V poslední době se už Toníkovi snažím v jídle nechávat čím dál tím větší kousky. Musím říct, že to zvládá hezky. Jsou ale typy kousků, které moc nemusí, např. dlouhé lístky špenátu nebo dlouhé kousky špaget.

Nedávno jsem vařila Toníkovi špagety ve zvláštní kombinaci s jablkem, dýní a cibulkou. Tato hodně zvláštní chuťová směs měla u Toníka velký úspěch, s čím jsem ale moc nepochodila, byla délka špaget. Nakonec jsem mu je musela ještě trochu pomačkat, i když i tak se s nimi pral statečně.

Jak jsem postupovala? Tak připravila jsem si směs z cca 30 g předem vařené a mražené dýně, 50 g jablíčka a as 20 g jarní cibulky.


To poslední na fotce je kuřecí maso (30 g), to jsem uvařila zvlášť a zbytek surovin povařila společně.


Zvlášť jsem uvařila také špagety nalámané asi na třetiny, což se ukázal být velmi optimistický krok. :) Pak už jsem jen všechno smíchala a výsledek vypadal i chutnal moc dobře.


Toníkovi jsem jídlo sice dávala po lžičkách, vždy jsem tam nějakou tu špagetu pěkně namotala, aby mu nikde nic netrčelo.


I tak se mu to ale moc nelíbilo, po pár lžičkách začal do jídla opravdu hodně zapojovat i ruce, a to tak, že si špagety z pusy vytahoval a házel je na stůl a na zem, případně je pak ze stolu znovu zvedal a zkoušel znovu jíst. :D

Jídlo jsem mu pak trochu víc rozmačkala a snědl nakonec vše. Aspoň jsem ale zjistila, kudy opravdu ne a jaké typy kousků v jídle Toník vážně nemusí. Nakonec nevznikla ani žádná fotka strávníka, protože jsem měla plné ruce práce s tím nepořádkem okolo a nestihla vyfotit. Tak příště!

Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …