1. února 2016

vaření ~ špagety aneb jídlo a kousky

V poslední době se už Toníkovi snažím v jídle nechávat čím dál tím větší kousky. Musím říct, že to zvládá hezky. Jsou ale typy kousků, které moc nemusí, např. dlouhé lístky špenátu nebo dlouhé kousky špaget.

Nedávno jsem vařila Toníkovi špagety ve zvláštní kombinaci s jablkem, dýní a cibulkou. Tato hodně zvláštní chuťová směs měla u Toníka velký úspěch, s čím jsem ale moc nepochodila, byla délka špaget. Nakonec jsem mu je musela ještě trochu pomačkat, i když i tak se s nimi pral statečně.

Jak jsem postupovala? Tak připravila jsem si směs z cca 30 g předem vařené a mražené dýně, 50 g jablíčka a as 20 g jarní cibulky.


To poslední na fotce je kuřecí maso (30 g), to jsem uvařila zvlášť a zbytek surovin povařila společně.


Zvlášť jsem uvařila také špagety nalámané asi na třetiny, což se ukázal být velmi optimistický krok. :) Pak už jsem jen všechno smíchala a výsledek vypadal i chutnal moc dobře.


Toníkovi jsem jídlo sice dávala po lžičkách, vždy jsem tam nějakou tu špagetu pěkně namotala, aby mu nikde nic netrčelo.


I tak se mu to ale moc nelíbilo, po pár lžičkách začal do jídla opravdu hodně zapojovat i ruce, a to tak, že si špagety z pusy vytahoval a házel je na stůl a na zem, případně je pak ze stolu znovu zvedal a zkoušel znovu jíst. :D

Jídlo jsem mu pak trochu víc rozmačkala a snědl nakonec vše. Aspoň jsem ale zjistila, kudy opravdu ne a jaké typy kousků v jídle Toník vážně nemusí. Nakonec nevznikla ani žádná fotka strávníka, protože jsem měla plné ruce práce s tím nepořádkem okolo a nestihla vyfotit. Tak příště!

Žádné komentáře:

Okomentovat