Přeskočit na hlavní obsah

Toník ~ dvanáctiměsíční

(Toník 1 den)

(Toník 366 dní)

Toník má 12 měsíců, Toník má už celý jeden rok! Ani se mi nechce přemýšlet nad tím, jak velký kus cesty ušel (a my s ním), je to prostě k neuvěření. Dneska je z něj velký kluk, který čím dál tím lépe chodí, často si samostatně hraje, rád si prohlíží obrázky a nechává si o nich povídat. Neustále u někoho stojí s leporelem v ruce a hrozně chce společně koukat na obrázky a číst. Dokonce na požádání na některé obrázky ukáže. (Např. "kde jsou koťátka?" apod.)

Na nočníku je čím dál tím úspěšnější, vyčůrá se tak v 85 % případů, kdy ho posadíme, a začíná si i sám říkat (resp. odpovídat na otázku, jestli se mu nechce čůrat). Nejradši je nahatý nebo alespoň co nejmíň oblečený, ponožky např. si okamžitě sundává a chce být stále naboso. Viditelně lépe se mu tak chodí. Umí vylézt na gauč a krásně z něho zase slézt. Rád si hraje na posteli či gauči a blbne s námi.

Na požádání udílí pusinky skoro každému. :D Když se mu nechce, nebo když s čímkoliv jiným nesouhlasí říká "nene" a kroutí hlavou. Miluje okolo sebe hodně lidí a miluje jiné děti. Vůbec se nestydí, nebojí, nepláče v přítomnosti ne úplně známých lidí, i když jsou rodiče z dohledu.

Je často veselý a úžasný, ale dokáže být i uplakaný a pomrčující, hlavně, když ho trápí zuby. To se chce pak stále nosit. Dokáže se částečně krmit lžičkou (když mu ji někdo nabere) a poprvé za svůj život se pořádně rozpil - zvládne za den asi dvě deci šťávy, což je na něj opravdu úspěch.

Hraje si s kostkami, staví a boří věže, krámuje šuplíky, navléká kroužky, "hraje" na xylofon, má rád mluvící Jů a Hele, pořád nám je podává, abychom mu je rozmluvili.

Měří 75,5 cm a váží 10,7 Kg. Stále má 8 zubů a stále mu střídavě rostou všechny 4 stoličky a možná i nějaké trojky, ale zatím se nic neproklubalo.

Jaký byl Toníkův dvanáctý měsíc života?Komentáře

  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

    OdpovědětSmazat
  2. Cau Jani, Kubiku, Toníku a nejmenší přírůstku do rodinky :-))
    Díky za přehled o Tonikově prvním roce života aspoň takhle jsem v obraze :-)). Fotky parádní, Kuba tam má svůj pověstný fotogenický výraz. Mějte se moc fajn :-*

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …