18. března 2016

Toník ~ dvanáctiměsíční

(Toník 1 den)

(Toník 366 dní)

Toník má 12 měsíců, Toník má už celý jeden rok! Ani se mi nechce přemýšlet nad tím, jak velký kus cesty ušel (a my s ním), je to prostě k neuvěření. Dneska je z něj velký kluk, který čím dál tím lépe chodí, často si samostatně hraje, rád si prohlíží obrázky a nechává si o nich povídat. Neustále u někoho stojí s leporelem v ruce a hrozně chce společně koukat na obrázky a číst. Dokonce na požádání na některé obrázky ukáže. (Např. "kde jsou koťátka?" apod.)

Na nočníku je čím dál tím úspěšnější, vyčůrá se tak v 85 % případů, kdy ho posadíme, a začíná si i sám říkat (resp. odpovídat na otázku, jestli se mu nechce čůrat). Nejradši je nahatý nebo alespoň co nejmíň oblečený, ponožky např. si okamžitě sundává a chce být stále naboso. Viditelně lépe se mu tak chodí. Umí vylézt na gauč a krásně z něho zase slézt. Rád si hraje na posteli či gauči a blbne s námi.

Na požádání udílí pusinky skoro každému. :D Když se mu nechce, nebo když s čímkoliv jiným nesouhlasí říká "nene" a kroutí hlavou. Miluje okolo sebe hodně lidí a miluje jiné děti. Vůbec se nestydí, nebojí, nepláče v přítomnosti ne úplně známých lidí, i když jsou rodiče z dohledu.

Je často veselý a úžasný, ale dokáže být i uplakaný a pomrčující, hlavně, když ho trápí zuby. To se chce pak stále nosit. Dokáže se částečně krmit lžičkou (když mu ji někdo nabere) a poprvé za svůj život se pořádně rozpil - zvládne za den asi dvě deci šťávy, což je na něj opravdu úspěch.

Hraje si s kostkami, staví a boří věže, krámuje šuplíky, navléká kroužky, "hraje" na xylofon, má rád mluvící Jů a Hele, pořád nám je podává, abychom mu je rozmluvili.

Měří 75,5 cm a váží 10,7 Kg. Stále má 8 zubů a stále mu střídavě rostou všechny 4 stoličky a možná i nějaké trojky, ale zatím se nic neproklubalo.

Jaký byl Toníkův dvanáctý měsíc života?2 komentáře:

  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

    OdpovědětVymazat
  2. Cau Jani, Kubiku, Toníku a nejmenší přírůstku do rodinky :-))
    Díky za přehled o Tonikově prvním roce života aspoň takhle jsem v obraze :-)). Fotky parádní, Kuba tam má svůj pověstný fotogenický výraz. Mějte se moc fajn :-*

    OdpovědětVymazat