Přeskočit na hlavní obsah

inspirace ~ novorozenecká plenková výbava

Minulý týden proběhl Týden opravdových plen, o kterém jsem psala TU. Pro nás tedy skvělá příležitost nakoupit nějaké novorozenecké svrchní a kalhotovky pro malou. U Toníka jsme měli mini kalhotovek cca 6 + 4 novorozenecké svrchní, k tomu asi 3 novorozenecké AIO, které jsem také chtěla vyzkoušet. Kalhotovky jsme používali na noc a později na ven a tento systém máme zaběhnutý doteď. Jen do AIO jsme se moc nezamilovali.

Pro Toníka jsem nakoupila vše bazárkové, celkově mě novorozenecká výbava vyšla na nějakých 2 100 a celou jsem ji pak za asi 1 700 prodala dál. Pro malou jsem toho nakoupila po zkušenosti méně, ale zato nové, protože už vím, že až ze všeho vyroste, můžu to zase poslat dál, a to opět jen s minimální ztrátou.

Tak tady je naše nová výbava:


Horní řada:

Novorozenecké svrchní Petit Lulu - vzory Lišky a Lístky (272 Kč za jedny)
Novorozenecké svrchní Katyv Baby - vzor Včelky (272 Kč)

Chtěla jsem vyzkoušet nějaké nové značky. Od Petit Lulu ještě nic nemáme a jsem zvědavá na ty flísové lemy. Katyv Baby jsem vybrala, protože máme v oblibě jejich kalhotovky a jsou to údajně jedny z větších svrchních.

Prostřední řada:

Novorozenecká plenka Katyv Baby - vzor Hvězdičky (287 Kč)
Novorozenecká chobotová plenka Unuo bílá (199 Kč)
Motýlek S na suchý zip Joli Petit malinový (318 Kč)
Novorozenecká plenka Petit Lulu - vzor Mráčky na modré (299 Kč)

Motýlka máme už velkého nočního a je prostě perfektní, tak toho jsem měla pro malou v plánu pořídit určitě. Zbytek jsem vybrala jako všehochuť různých značek a typů. Jsem zvědavá hlavně na chobotku od Unuo.

Dolní řada:

Svrchní kalhotky Petit Lulu - vzor Rybky (327 Kč)
Svrchní kalhotky Unuo - vzor Hisptr buldog (263 Kč)

Nakonec jsem usoudila, že než brát více mini svrchních, vezmu radši nějaké jednovelikostní, které bude moci používat i Toník a i na malé miminko půjdou, když se zmenší patentkami.

Tak a to je vše, k tomu máme doma nějaké vkladačky a hlavně klasické čtvercové pleny a na další období pak plenky a svrchní po Toníčkovi. Koho by Toníkova dosavadní výbava zajímala, psala jsem o ní TADY.

Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …