Přeskočit na hlavní obsah

inspirace ~ Sew-along webu Steh za stehem

Možná víte, že mezi mé nové (a stále ještě nevybroušené) dovednosti patří také šití na stroji. V prosinci jsem absolvovala skvělý kurz šití na stroji pro začátečníky v BRNO ŠIJE, o kterém jsem Vám pak referovala v článku, který si můžete připomenout TADY. (No - pointa je, že to bylo boží a doporučuji všemi deseti!)

V lednu jsem si pak tamtéž dala kurz pro mírně pokročilé a v únoru intenzivní kurz Šijeme dětem. Momentálně se nacházím ve fázi, kdy si potřebuji opravdu prakticky něco odšít, takže i když je čím dál tím náročnější si na to najít čas, sem tam něco ušiju. Svými výtvory se chlubím také na Facebooku Mateřské povolené, takže pokud sledujete, tak Vám to jen tak neunikne. Zatím šiju především pro Toníka a pro maličkou, ale už cítím, že je na čase spíchnout zase něco pro sebe.

Na web Steh za stehem jsem narazila úplnou náhodou snad přes reklamu na Facebooku. A jsem tomu nesmírně ráda! Web je relativně nový a už teď je nabitý zajímavými články o šití. To, s čím ale holky přišly teď, je úplně špičková motivační aktivita, o kterou se s Vámi nemůžu nepodělit.

Jedná se o tzv. Sew-along neboli společné šití. Ideální to záležitost pro začátečníky, věčné začátečníky a mírně pokročilé, pro všechny z nás, co máme problém s tím, vyšetřit si čas a konečně k tomu šití sednout. Budou se společně krok po kroku šít šaty, tak neváhejte a přidejte se, já do toho jdu!Všechny důležité informace najdete TADY. Zjistíte, o co vůbec jde, co to obnáší, kde sehnat střih a jakou si koupit látku. Super také je, že na webu funguje i svého druhu poradna, a když si nejste čímkoliv jistí, holky Vám tu vstřícně poradí. Dnes navíc vyšel další článek s informacemi ZDE, tak mě to motivovalo Vám o tom napsat. Doporučuji sledovat jejich Facebook a doufám, že se taky přidáte. Já už se moc těším (a jdu se zatím kochat po e-shopech a lovit vhodnou látku).

Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …