Přeskočit na hlavní obsah

testujeme ~ Dvě rizota ve skle

Po dlouhé době jsem kupovala nějaké příkrmy ve skle do zásoby. Shodou okolností se mi doma sešla i dvě zeleninová rizota s drůbežím masem od dvou různých značek, tak mě napadlo udělat malé srovnání. Budu se věnovat jen složení, protože si nejsem jistá, jestli už Toník vlastně obě snědl (momentálně se nacházíme u babičky). Ale on Toník stejně sní vše, tak v tom problém určitě nebude :) (Omlouvám se předem za lehce nekvalitní fotky)


Tak tady to je. Babylove BIO příkrm Zeleninová rýže s batáty a kuřecím masem a Hami Rizoto s krůtím masem. Oboje 250 g a cenově přibližně stejně, okolo 38 korun.


U Babylove je na prvním místě ve složení zelenina (47 %), u Hami je to voda, zelenina tam teda ve složení není uvedena jako celek, ale ani když veškerou zeleninu posčítám, tolik ji tam nebude (bude to cca lehce pod 30 % hmotnosti). Složení zeleniny je různé, u Hami je to mrkev (22 %), petržel, zelený hrášek (3 %) a pórek (2 %). U Babylove je to mrkev (24 %), batáty (10 %), cuketa (7 %), fenykl (4 %). a cibule. U Hami je to tedy taková zeleninová klasika, u Babylove je kombinace asi trochu zajímavější. Zaleží na Vás, co preferujete.

Co se týče rýže, Babylove jí obsahuje 20 % hmotnosti a Hami o dost více - uvádí 26,6 %. Hami má i o trochu více masa (9,5 % krůtího oproti 8 % kuřecího u Babylove). Oba příkrmy obsahují 1 % řepkového oleje.

Zbytek složení představuje u Babylove již jen koření - pažitka a tymián. U Hami je to kromě koření (oregano) ještě mořská sůl a docela velké množství jablečné šťávy (procentuální podíl není uveden, ale ve složení je uvedená hned po mase). Takže Hami bude určitě dochucenější - slanější a díky jablku také sladší. Babylove oproti tomu nabídne všechnu zeleninu, koření, maso i rýži z ekologického zemědělství. Babylove je vyrobeno v Německu, Hami (možná překvapivě) v Polsku.

Přiznávám se bez mučení, že dlouhodobě preferuji značku Babylove. I toto malé srovnání mi moji oblibu potvrzuje - co si o tom myslíte vy? Jaké skleničky kupujete?

Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …