21. května 2016

testujeme ~ Dvě rizota ve skle

Po dlouhé době jsem kupovala nějaké příkrmy ve skle do zásoby. Shodou okolností se mi doma sešla i dvě zeleninová rizota s drůbežím masem od dvou různých značek, tak mě napadlo udělat malé srovnání. Budu se věnovat jen složení, protože si nejsem jistá, jestli už Toník vlastně obě snědl (momentálně se nacházíme u babičky). Ale on Toník stejně sní vše, tak v tom problém určitě nebude :) (Omlouvám se předem za lehce nekvalitní fotky)


Tak tady to je. Babylove BIO příkrm Zeleninová rýže s batáty a kuřecím masem a Hami Rizoto s krůtím masem. Oboje 250 g a cenově přibližně stejně, okolo 38 korun.


U Babylove je na prvním místě ve složení zelenina (47 %), u Hami je to voda, zelenina tam teda ve složení není uvedena jako celek, ale ani když veškerou zeleninu posčítám, tolik ji tam nebude (bude to cca lehce pod 30 % hmotnosti). Složení zeleniny je různé, u Hami je to mrkev (22 %), petržel, zelený hrášek (3 %) a pórek (2 %). U Babylove je to mrkev (24 %), batáty (10 %), cuketa (7 %), fenykl (4 %). a cibule. U Hami je to tedy taková zeleninová klasika, u Babylove je kombinace asi trochu zajímavější. Zaleží na Vás, co preferujete.

Co se týče rýže, Babylove jí obsahuje 20 % hmotnosti a Hami o dost více - uvádí 26,6 %. Hami má i o trochu více masa (9,5 % krůtího oproti 8 % kuřecího u Babylove). Oba příkrmy obsahují 1 % řepkového oleje.

Zbytek složení představuje u Babylove již jen koření - pažitka a tymián. U Hami je to kromě koření (oregano) ještě mořská sůl a docela velké množství jablečné šťávy (procentuální podíl není uveden, ale ve složení je uvedená hned po mase). Takže Hami bude určitě dochucenější - slanější a díky jablku také sladší. Babylove oproti tomu nabídne všechnu zeleninu, koření, maso i rýži z ekologického zemědělství. Babylove je vyrobeno v Německu, Hami (možná překvapivě) v Polsku.

Přiznávám se bez mučení, že dlouhodobě preferuji značku Babylove. I toto malé srovnání mi moji oblibu potvrzuje - co si o tom myslíte vy? Jaké skleničky kupujete?

Žádné komentáře:

Okomentovat