Přeskočit na hlavní obsah

poprvé ~ Toník motorkář

Tak máme za sebou první ujetý kilometr na PUKYnu. Mám velkou radost! Toník své PUKY dostal od babičky a dědy k prvním narozeninám, ale opravdicky jezdit na něm začal nějak těsně před patnáctým měsícem.

Nejdříve na něj jen nasedal a sesedal, pak s ním chodil, pak na něm couval, pak popojížděl tak po deseti centimetrech a zase dolů. Postupně se zlepšoval, až pochopil, k čemu slouží řídítka a jak si PUKYno přizvednout přes překážku.


Toník poprvé na PUKY - 1 rok


Toník umí popojet - 1 rok a týden
Toník jako pán nasedá a sesedá - 1 rok a 14 dní

Jen co začal doma jezdit trochu expertně, snažíme se brát PUKYno i ven. Doma se mu jezdí dobře, po dlažbě, linu a plovoučkách či po terase to jezdí skoro samo. Teď musíme trénovat různé povrchy a nerovné terény. Tady jsem vzali poprvé PUKYno ven a Toník si jezdil u PIKNIKBOXu. To má Toník 14,5 měsíce.A tady už je video z dneška. Toník má 15,5 měsíce a vyrazili jsme poprvé na procházku jen s PUKYnem. Toník projezdil křížemkrážem celý park Hvězdička, kde si užíval hlavně kopečky, a pak na něm krásně jel okolo skoro celého našeho bloku, což je asi půl kilometru. Závěr téhle trasy - po Přádlácké nahoru - je navíc celkem do kopce (to jsem mu pomáhala), ale Toník stále jel. Posledních asi 150 m domů po naši ulici, už jsem ho ale nesla. 
Z prvního ujetého kiláčku mám fakt radost. Bylo by fajn, kdyby si Toník ježdění na PUKY oblíbil a třeba se i stihl naučit nějaké bezpečnostní základy (jako např. nevjíždět do silnice). Až bude malá na světě, bude se nám to hodit! Zatím jezdí pěkně pomalu a klidně, takže žádný velký stres to není, uvidíme, jak to půjde dál!

A jak to je/bylo u vás s motorkami a odrážedly? Jaké máte zkušenosti? Moc by mě to zajímalo a určitě nejen mě, tak pište do komentářů nebo na můj Facebook. Díky!

Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla. Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě. 1. Křičím Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestl

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce. Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu , tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací.  Gumáčky Gumáčky jsem objednávala z této stránky . Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč).  Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednut

knihovnička ~ Moje jméno Antonín + SOUTĚŽ

Za měsíc jsou tady Vánoce a vy možná - stejně jako já - ještě hledáte inspiraci na dárky pro dětičky. Možná si vzpomenete, že minulý rok jsem se tady celkem rozepsala o personalizovaných knížkách šitých přímo na míru konkrétnímu dítku. Tyto krásné knihy vyrábí a prodává společnost  Originální knihy . Vše, co by vás o knížkách a procesu jejich vzniku mohlo zajímat, najdete v tom loňském článku TADY . No co Vám budu povídat, Toník byl z knížky unešen a frčí u nás dodnes. Letos na Vánoce jsem pro něj nechala vyrobit další podobnou knížku. Protože ho pomalu začala zajímat písmenka, volba padla na knihu Moje jméno . !A pozor, na konci dnešního příspěvku najdete zajímavou soutěž, která vás určitě nenechá chladnými! Kniha má moc hezký příběh, kdy zvířátka postupně skládají z písmenek jméno a příjmení pro nově narozené miminko. Malý čtenář tak vidí své jméno, jak se píše písmenko po písmenku. Krásné dětské ilustrace seznámí dítko s domácími i cizokrajnými zvířátky. Ta navíc př