27. června 2016

poprvé ~ Toník motorkář

Tak máme za sebou první ujetý kilometr na PUKYnu. Mám velkou radost! Toník své PUKY dostal od babičky a dědy k prvním narozeninám, ale opravdicky jezdit na něm začal nějak těsně před patnáctým měsícem.

Nejdříve na něj jen nasedal a sesedal, pak s ním chodil, pak na něm couval, pak popojížděl tak po deseti centimetrech a zase dolů. Postupně se zlepšoval, až pochopil, k čemu slouží řídítka a jak si PUKYno přizvednout přes překážku.


Toník poprvé na PUKY - 1 rok


Toník umí popojet - 1 rok a týden




Toník jako pán nasedá a sesedá - 1 rok a 14 dní

Jen co začal doma jezdit trochu expertně, snažíme se brát PUKYno i ven. Doma se mu jezdí dobře, po dlažbě, linu a plovoučkách či po terase to jezdí skoro samo. Teď musíme trénovat různé povrchy a nerovné terény. Tady jsem vzali poprvé PUKYno ven a Toník si jezdil u PIKNIKBOXu. To má Toník 14,5 měsíce.



A tady už je video z dneška. Toník má 15,5 měsíce a vyrazili jsme poprvé na procházku jen s PUKYnem. Toník projezdil křížemkrážem celý park Hvězdička, kde si užíval hlavně kopečky, a pak na něm krásně jel okolo skoro celého našeho bloku, což je asi půl kilometru. Závěr téhle trasy - po Přádlácké nahoru - je navíc celkem do kopce (to jsem mu pomáhala), ale Toník stále jel. Posledních asi 150 m domů po naši ulici, už jsem ho ale nesla. 




Z prvního ujetého kiláčku mám fakt radost. Bylo by fajn, kdyby si Toník ježdění na PUKY oblíbil a třeba se i stihl naučit nějaké bezpečnostní základy (jako např. nevjíždět do silnice). Až bude malá na světě, bude se nám to hodit! Zatím jezdí pěkně pomalu a klidně, takže žádný velký stres to není, uvidíme, jak to půjde dál!

A jak to je/bylo u vás s motorkami a odrážedly? Jaké máte zkušenosti? Moc by mě to zajímalo a určitě nejen mě, tak pište do komentářů nebo na můj Facebook. Díky!

Žádné komentáře:

Okomentovat