10. srpna 2016

inspirace ~ recept na domácí plastelínu

Prší, já nerodím, jaký lepší den bych si mohla přát pro zveřejnění tohoto příspěvku? Na internetu najdete nespočet receptů na domácí plastelínu. Pokud si chcete vybrat, zkuste hledat třeba na Pinterestu. Pár ingrediencí a je to - za pokus to rozhodně stojí.Já jsem se nakonec vrhla na tento recept:

  • půl hrnku vody
  • dva hrnky hladké mouky
  • 1-2 lžíce oleje
  • půl hrnku soli
  • potravinářské barvivo - množství podle požadované intenzity barvy
Postup:

Smíchejte v míse vodu a potravinářské barvivo a pořádně promíchejte.


Přidejte suché ingredience: mouku a sůl, promíchejte.


Přidejte ke směsi olej. Klidně začněte menším množstvím a dodávejte podle konzistence. Pokud se směs bude drobit, máte oleje málo.


Pak už jen míchejte a míchejte.


A hněťte a hněťte.


Závěrem můžete přidat třeba třpytky pro efekt, to my jsme neměli. Výsledkem každopádně bude prostě plastelína. Měla by být měkká a jemná, neměla by se drolit ani moc lepit, měla by se pěkně táhnout. Jo a bude pekelně slaná, což by mělo odradit děti od její konzumace - u nás zafungovalo!


U nás prostě velikánský úspěch. Pravda je, že Toníkovi plastelína asi řekne více až bude trochu starší, já jsem ale byla opravdu spokojená. Výsledná konzistence je super, nedělá nepořádek a funguje, jak má. 


Trochu jsem se vrátila do dětských let a vyrobila jsem nějaká zvířátka. Toník spíš tahal a trhal, ale líbilo se mu to.


Pro uskladnění plastelínu rozdělte na menší části, vyválejte kuličky, dejte do plastových pytlíků nebo krabiček a šup do ledničky. Nevím, jak dlouho vydrží, ale my ji máme asi už tři týdny a pořád dobré!


Pokud vyzkoušíte, dejte vědět, jak jste byli spokojení. A jestli máte nějaký jiný osvědčený recept - sem s ním!

1 komentář: