16. září 2016

Olívka ~ měsíční

První měsíc Olívčina života je za námi. A byl to pro mě jeden z nejtěžších i nejkrásnějších měsíců, co jsem kdy zažila.Olívka je zlaté miminko, které hodně spí a jí. Pláče jen velice málo a většinou kvůli bříšku, i proto jsou kapičky Espumisan jedním z "produktů", bez kterého bychom se obešli jen těžko. Je zajímavé (i když nejspíš nepřekvapivé), že zatímco při bolení bříška u Toníka jsme se snažili cvičit, masírovat či nosit na tygříka, u Olívky často sáhneme rovnou po kapkách. Dokonce už i Toník hlásí "mimi", když Espumisan zahlédne, no jo. :D

Kolik Olívka měří a váží v jednom měsíci nevíme, odhadem podle údajů ze čtrnáctidenní prohlídky by to mohlo být zhruba 54 cm a 4 100 g. Všichni mi pořád říkají, jak je malinkatá, mně už se ale zdá celkem veliká oproti tomu, jaké byla koťátko, když se narodila. Zkrátka roste nám řádně, v tom bude asi stejná jako Toník.

Na bříšku zvládne otočit hlavičku ze strany na stranu, zaměřit svou pozornost na něčí obličej a taky sem tam roztomile broukne. Na první úsměvy ještě stále čekáme, i když v polospánku a v opici po kojení už si je trénuje - a budou opravdu krásné.

Jinak je zatím ráda v kočárku i v šátku, nejraději ale u někoho v náručí. Hezky taky reaguje na vodu při koupání, oproti tomu Toník ze začátku ve vodě dost plakal (zato teď ji miluje!). Ráda si i jen tak sama kouká a velmi často sama usíná, to od Toníka taky v podstatě neznáme.

A ještě jedno srovnání s Toníkem si neodpustím - je oproti němu hrozně učůraná! :D A teď už nechám mluvit fotky z Olívčiného prvního měsíce.

Žádné komentáře:

Okomentovat