Přeskočit na hlavní obsah

Olívka ~ dvouměsíční

Olívka má dva měsíce a začíná nám všem trochu přituhovat. Osobně jsem ráda, že stíhám aspoň fotit (i když oproti Toníkovi v jejím věku dost málo), psát na blog už je vyšší dívčí a nechtějte vědět, kolik prachu pokrývá od těhotenství netknutý šicí stroj. :DOlívka je pořád hodňoučká, naštěstí pořád relativně hodně spí a málo pláče. Břišní problémy se podle všeho postupně zmírňují, což je super. Ve druhém měsíci Olívčina života nás ale všechny potrápila nemoc. Začal to Toník, prsknul to na mě a nakonec to schytala i Olívka. Doufala jsem, že ji ochrání kojení, ale nestačilo to, nicméně díky protilátkám ode mě měla alespoň z nás tří nejmírnější průběh. Takže na rozdíl od Toníčka se Olívka už v takto brzkém věku seznámila s rýmou, kašlem, teplotou a odsávačkou na rýmu..

Kolik Olívka měří a váží ve dvou měsících můžu opět pouze odhadnout podle údajů z šestitýdenní prohlídky u doktorky. Řekla bych, že ve dvou měsících to bylo přibližně 56 cm a 5 200 g. Už se i od pohledu pěkně kulatí a pomalu vstupuje do fáze rozkošného měkoučkého kulatého miminka. Přibírá podobně, jako přibíral Toník, možná lehce pomaleji. To dává smysl, když si uvědomím, že oproti bráchovi není až takový jedlík. S jídlem je hotová vždy rychle a není v něm vůbec netrpělivá - příjemná změna.

Druhý měsíc byl především ve znamení krásných úsměvů a veselého broukání, je roztomile společenská! Také už objevila ruce a často je prozkoumává ochutnáváním, sleduje předměty a otáčí za nimi hlavou. Na bříšku zvládne otočit hlavičku ze strany na stranu, hlavičku chvíli udržet, ale s pořádným držením hlavičky nebo pasením koníků si asi dá ještě načas. Jak byla teď nemocná a nebyla ve své kůži, omezili jsme i pokládání na bříško a nedostatek "trénování" je celkem znát.

Jinak se mi zdá, že je snad pořád spokojená, ráda kouká na hračky, ráda se veze i nosí, ráda si všechno doma prohlíží a často usíná spokojeně a v klidu úplně sama. Doma spinká (krom noci) v kočárku, abychom ji mohli převážet tam a zpět (podle potřeby a hlavně podle Toníka), často ji tam unavenou a nakojenou jen položím, odcházím za Toníkem a než si zapnu v kuchyni chůvičku, už klidně spí. Jo, ulehčuje nám to!

Olívčin druhý měsíc obrazem:

Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …