21. října 2016

Olívka ~ dvouměsíční

Olívka má dva měsíce a začíná nám všem trochu přituhovat. Osobně jsem ráda, že stíhám aspoň fotit (i když oproti Toníkovi v jejím věku dost málo), psát na blog už je vyšší dívčí a nechtějte vědět, kolik prachu pokrývá od těhotenství netknutý šicí stroj. :DOlívka je pořád hodňoučká, naštěstí pořád relativně hodně spí a málo pláče. Břišní problémy se podle všeho postupně zmírňují, což je super. Ve druhém měsíci Olívčina života nás ale všechny potrápila nemoc. Začal to Toník, prsknul to na mě a nakonec to schytala i Olívka. Doufala jsem, že ji ochrání kojení, ale nestačilo to, nicméně díky protilátkám ode mě měla alespoň z nás tří nejmírnější průběh. Takže na rozdíl od Toníčka se Olívka už v takto brzkém věku seznámila s rýmou, kašlem, teplotou a odsávačkou na rýmu..

Kolik Olívka měří a váží ve dvou měsících můžu opět pouze odhadnout podle údajů z šestitýdenní prohlídky u doktorky. Řekla bych, že ve dvou měsících to bylo přibližně 56 cm a 5 200 g. Už se i od pohledu pěkně kulatí a pomalu vstupuje do fáze rozkošného měkoučkého kulatého miminka. Přibírá podobně, jako přibíral Toník, možná lehce pomaleji. To dává smysl, když si uvědomím, že oproti bráchovi není až takový jedlík. S jídlem je hotová vždy rychle a není v něm vůbec netrpělivá - příjemná změna.

Druhý měsíc byl především ve znamení krásných úsměvů a veselého broukání, je roztomile společenská! Také už objevila ruce a často je prozkoumává ochutnáváním, sleduje předměty a otáčí za nimi hlavou. Na bříšku zvládne otočit hlavičku ze strany na stranu, hlavičku chvíli udržet, ale s pořádným držením hlavičky nebo pasením koníků si asi dá ještě načas. Jak byla teď nemocná a nebyla ve své kůži, omezili jsme i pokládání na bříško a nedostatek "trénování" je celkem znát.

Jinak se mi zdá, že je snad pořád spokojená, ráda kouká na hračky, ráda se veze i nosí, ráda si všechno doma prohlíží a často usíná spokojeně a v klidu úplně sama. Doma spinká (krom noci) v kočárku, abychom ji mohli převážet tam a zpět (podle potřeby a hlavně podle Toníka), často ji tam unavenou a nakojenou jen položím, odcházím za Toníkem a než si zapnu v kuchyni chůvičku, už klidně spí. Jo, ulehčuje nám to!

Olívčin druhý měsíc obrazem:

Žádné komentáře:

Okomentovat