28. listopadu 2016

knihovnička ~ Toník pirát jako hlavní postava knížky

Vánoce se blíží a vy možná - stejně jako my - ještě hledáte nějakou inspiraci na dárky. Jak víte, u nás opravdu hodně frčí knížky, proto se s vámi dnes podělím o super tip - personalizovaná kniha přímo na míru vašemu dítku. Tyto krásné knížky vyrábí a prodává firma Originální knihy (KLIK) a mám pro Vás dobrou zprávu, pokud objednáte do 16.12., do Vánoc knížka může být u vás.


Možná už jste se někde setkali s knížkou, kde se hlavní postava jmenuje stejně jako dítě, kterému kniha patří. Takové knihy obvykle děti milují, já se přiznám rovnou, že jako dítě bych z toho byla úplně paf. Tyto knížky navíc neobsahují jen jméno postavy, které si zvolíte, i ilustrace jsou zde personalizované. Kromě jména dítěte si můžete zvolit i jména jeho kamarádů, kteří v knížce vystupují, tón pleti dítěte, jeho barvu očí a vlasů, oblíbenou barvu a další vlastnosti. Každou knihu navíc zhotovují a vážou ručně a manželé Urbánkovi, kteří ve spolupráci s dětskými spisovateli a ilustrátory knihy vyrábějí, si na každé jednotlivé knize dávají opravdu záležet.


Naše knížka je z kategorie 2 roky + a obsahuje jednoduchý krátký příběh o pirátovi Toníkovi. Má zhruba 30 krásně ilustrovaných stran, na kterých kapitán Toník prožije pirátské dobrodružství. Hodně se mi líbí, že příběh stojí i na popisu denního režimu, kde se piráti nejprve oblékají, posnídají a uklidí loď. Kniha navíc děti učí např. i o tom, že se mají podělit s kamarády.

Cena takovéto knížky se pohybuje okolo šesti set korun, což je možná poněkud více, než jste zvyklí za knihy dávat. Upřímně si ale myslím, že vzhledem k tomu, že žádné dvě knihy nejsou stejné, vzhledem k ruční práci a k tomu, že v knížce je personalizovaná nejen každá její strana, ale i tvrdé desky přebalu, je to cena více než adekvátní. Jak se knížky vyrábí si můžete přečíst na stránkách Originální knihy ZDE.

(zdroj fotky z výroby: Originální knihy)

V naší knížce se přiměřeně věku textu spíše méně, v knihách pro starší děti je zase příběh delší a komplexnější. Pokud máte už větší děti, možná vás zaujme, že některé knížky je možné si nechat vyrobit i v angličtině (super nápad)!


Nabídka Originálních knih je opravdu rozmanitá nejen věkově, ale tématicky a taky stylem ilustrací. Líbí se mi, že nabízené typy knih navíc stále přibývají. Už se opravdu těším na Vánoce, až si Toník knížku rozbalí a zjistí, že je o něm! Snad to řádně ocení, i když je ještě "malý". Podle reakce pak uvidím, kdy nechám jednu vyrobit i Olívce.

Žádné komentáře:

Okomentovat