21. listopadu 2016

Olívka ~ tříměsíční

Olívka už má tři měsíce a ten poslední měsíc se vše zase o trochu více ustálilo a zaběhlo. Jsem zvědavá, jestli to takto vydrží, ale spíš si myslím, že už brzy nás čekají další nové výzvy spojené s její zvyšující se pohyblivostí a snižujícím se množstvím spánku. Zatím teda více než dobré!


Olívka je poklad, který hodně spí a pláče minimálně, dokonce i zvládá jen tak ležet a koukat či si úplně sama poklidně usnout. Netuším, čím jsme si to zasloužili, ale je to s ní po této stránce ještě o něco jednodušší, než to bylo s Toníkem (a i ten byl miminko-pohodář). Bříško už ji skoro netrápí (a to už se po stránce věcí, co jím, moc neomezuji), jen občas zazlobí rýma.

Na tříměsíční prohlídce Olívka měřila 60 cm a vážila 6 140 g. Tentokrát se to u doktorky obešlo bez vtipných poznámek o smetaně namísto mléka, ale je jí vážně kus. Toník v jejím věku měl o 400 g víc a měřil stejně, takže zas až tak kulatá není, ale na holčičku je to i tak "úspěch". :D Jedlík Olívka zrovna není, s jídlem je rychle hotová a nijak vehementně ani často se ho nedomáhá. S kojením teda vůbec žádný problém nemáme, což přisuzuji tomu, že jsem ještě do cca 3 týdnů před porodem kojila Toníka, tak byla asi prsa prostě ready. Žádné kolísání množství, žádné zběsilé nalévání ani tvrdnutí, žádný únik (vložky do podprsenky jsem tentokrát ani jednou nepotřebovala), žádné bolavé bradavky ani zatvrdlinka, prostě nic. Kojení je pro nás čistá radost.

Třetí měsíc byl hodně "trénovací", snažila jsem se jí vynahradit předchozí nedostatek času na bříšku, tak pásla jako o život. Už jsme si zaběhly nějaké rutiny, kdy ji po probuzení a nakrmení rozbalím z plínky a dávám ji na zem na deku a nepromokavou podložku. Tam střídá pobyt na bříšku a na zádech za časté asistence Toníka. Rád se k ní přidává a napodobuje miminko. A je to fakt sranda. Díky tomu už Olívka obstojně pase koníčky, otáčí hlavu za věcmi i na bříšku a ve svislé poloze už víceméně spolehlivě drží hlavičku. Na zádech zase sahá na hračky, bouchá do nich a uchopuje je (nejoblíbenější je plyšový pes pověšený u přebalovacího pultu), zvedá nožky a sahá si na stehýnka.

Jinak je skoro pořád vysmátá a spokojená, začíná se smát nahlas a taky slintat a prskat. To jsme u Toníčka neměli, tak zvažuji pořízení slintáčků. Pořád se ráda vozí v kočárku i nosí v šátku, na obou místech parádně spí a vydrží tam bez větších protestů i bdělá. Miluje obličeje, je lechtivá a strašlivě uvylučovaná. :D Látkové plínky jsme sice nevzdali, ale někdy je kombinujem s jednorázem.

Olívčin třetí měsíc obrazem:


1 komentář: