Přeskočit na hlavní obsah

poprvé ~ u kadeřnice

Minulý týden jsme vyrazili s Toníkem poprvé ke kadeřnici. Nejednalo se teda o první stříhání, protože Toníka jsme stříhali už několikrát doma strojkem na zastřihávání a dokonce přežil i moje hokusy pokusy s nůžkama (ale na to jsem opravdu levá). Toník má ale vlásků hodně a má je i celkem pěkné, tak mi bylo líto ho brát jen strojkem. Na druhou stranu má na hlavě dva protichůdné víry a vlasy mu hrozně trčí, má je hodně pevné a ježaté, tak co s tím?

Když existují dětské kavárny, restaurace určené pro rodiny s dětmi, dokonce i dětské penziony, napadlo mě, že v Brně musí určitě existovat nějaké kadeřnictví, které se vyloženě specializuje na děti. A taky, že jo! Našla jsem na internetu kadeřnictví KID & CUT KOMETKA. I když jejich webovky teda nic moc, říkala jsem si, že ho určitě musíme vyzkoušet. Už jen proto, abych se s vámi mohla o naši zkušenost podělit na blogu. A jaké to bylo?No už o moc spokojenější jsme být nemohli. Kadeřnictví je malé, ale útulné. Mají tam posezení pro rodiče s wifi a třeba i tabletem k zapůjčení. Posezení je trochu stísněné, když máte tu smůlu jako my a zrovna je v kadeřnictví celkem dost lidí (plus vy jste jako doprovod malého zákazníka rovnou dva dospělí a miminko). Nicméně co se týká dětí, vše na jedničku. Děti při čekání mohou využít koutek s hračkama nebo se - jako Toník - rovnou posadit do auta a tam řádit. Nikdo se na vás nebude blbě dívat, když bude dítě zvědavě prozkoumávat prostory kadeřnictví, když bude křičet a výskat, nebo pouštět šílené zvuky, písničky a světla na přítomných hračkách. Kadeřnice zde mají můj velký respekt, já bych se z toho šrumce zbláznila už tak po dvou hodinách. :D


Toník si po krátkém rozkoukání hned vyžádal usazení do auta a už se z něj nehnul, kromě auta tam mají k dispozici místo křesílka na stříhání ještě motorku, toho času obsazenou.


Před dětmi je toho také celkem hodně, na co může paní kadeřnice děti upozornit, když potřebuje, aby se chvíli nehýbaly nebo koukaly dopředu. Toníkovi se líbil krteček v televizi i farma s obíhajícími zvířátky. Pro větší děti tam zase mají jiné pohádky nebo i možnost zahrát si nějakou hru na Playstationu.


Kromě vybavení předčila naše očekávání i milá paní kadeřnice, která se hned zeptala na Toníkovou jméno, vždy mu vysvětlovala, co bude zrovna dělat, povídala si s ním a dokonce mu milým a nenásilným způsobem zvládla "představit" zástěrku a to, proč mu ji bude oblékat. Toník se vůbec nebránil, což jsem celkem hleděla, protože běžně nemá rád, když se musí do čehokoliv oblékat.


Hodně ho zaujala pohádka o Krtečkovi a autíčku. Krtečka nezná, ale hned se mu zalíbil (a my díky tomu víme, co do budoucna pořídit za pohádku :D ), paní kadeřnice krásně komentovala dění na obrazovce, aby to Toníkovu pozornost co nejdéle udrželo a super! Stříhání s námi zkonzultovala a samotná procedura proběhla rychle a bez nejmenšího problému. Toník ani slůvkem ani žádným nesouhlasným zvukem nezaprotestoval.


Jedno poučení pro příště ale máme. Naivně jsme jeli na Olívčino spaní, ale bylo to úplně zbytečné. V kadeřnictví je velký ruch a tak nemohla vůbec spinkat, ačkoliv v autě usnula. Byla pak část dne celkem rozhozená, příště to zkusíme udělat tak, abychom tam jeli v její bdělé fázi.


Na závěr něco jako foto PŘED a PO. Vlásky má trochu zkrácené, vzadu sestříhané, kolem vírů uzpůsobené proti trčení. Cena 134 Kč. Navíc nám tam založili kartičku, díky které budeme mít každé 10. stříhání zdarma. Já jsem spokojená nejen se střihem, ale hlavně s hladkým průběhem a s tím, že to byl pro Toníka vážně zážitek. :)

Kadeřnictví KID & CUT KOMETKA najdete v Brně na ulici Střední 26 přímo u hokejové haly dětí a mládeže (naproti bazénu za Lužánkami). Dá se tam dojít procházkou přes park i dobře zaparkovat autem. Vchod do kadeřnictví je vedle školky Kometka na straně budovy směrem jakoby od Kauflandu. (To píšu proto, že my jsme to tam docela dlouho obcházeli, než jsme našli správnou stranu :D )

Určitě stojí za vyzkoušení!

Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …