7. listopadu 2016

poprvé ~ u kadeřnice

Minulý týden jsme vyrazili s Toníkem poprvé ke kadeřnici. Nejednalo se teda o první stříhání, protože Toníka jsme stříhali už několikrát doma strojkem na zastřihávání a dokonce přežil i moje hokusy pokusy s nůžkama (ale na to jsem opravdu levá). Toník má ale vlásků hodně a má je i celkem pěkné, tak mi bylo líto ho brát jen strojkem. Na druhou stranu má na hlavě dva protichůdné víry a vlasy mu hrozně trčí, má je hodně pevné a ježaté, tak co s tím?

Když existují dětské kavárny, restaurace určené pro rodiny s dětmi, dokonce i dětské penziony, napadlo mě, že v Brně musí určitě existovat nějaké kadeřnictví, které se vyloženě specializuje na děti. A taky, že jo! Našla jsem na internetu kadeřnictví KID & CUT KOMETKA. I když jejich webovky teda nic moc, říkala jsem si, že ho určitě musíme vyzkoušet. Už jen proto, abych se s vámi mohla o naši zkušenost podělit na blogu. A jaké to bylo?No už o moc spokojenější jsme být nemohli. Kadeřnictví je malé, ale útulné. Mají tam posezení pro rodiče s wifi a třeba i tabletem k zapůjčení. Posezení je trochu stísněné, když máte tu smůlu jako my a zrovna je v kadeřnictví celkem dost lidí (plus vy jste jako doprovod malého zákazníka rovnou dva dospělí a miminko). Nicméně co se týká dětí, vše na jedničku. Děti při čekání mohou využít koutek s hračkama nebo se - jako Toník - rovnou posadit do auta a tam řádit. Nikdo se na vás nebude blbě dívat, když bude dítě zvědavě prozkoumávat prostory kadeřnictví, když bude křičet a výskat, nebo pouštět šílené zvuky, písničky a světla na přítomných hračkách. Kadeřnice zde mají můj velký respekt, já bych se z toho šrumce zbláznila už tak po dvou hodinách. :D


Toník si po krátkém rozkoukání hned vyžádal usazení do auta a už se z něj nehnul, kromě auta tam mají k dispozici místo křesílka na stříhání ještě motorku, toho času obsazenou.


Před dětmi je toho také celkem hodně, na co může paní kadeřnice děti upozornit, když potřebuje, aby se chvíli nehýbaly nebo koukaly dopředu. Toníkovi se líbil krteček v televizi i farma s obíhajícími zvířátky. Pro větší děti tam zase mají jiné pohádky nebo i možnost zahrát si nějakou hru na Playstationu.


Kromě vybavení předčila naše očekávání i milá paní kadeřnice, která se hned zeptala na Toníkovou jméno, vždy mu vysvětlovala, co bude zrovna dělat, povídala si s ním a dokonce mu milým a nenásilným způsobem zvládla "představit" zástěrku a to, proč mu ji bude oblékat. Toník se vůbec nebránil, což jsem celkem hleděla, protože běžně nemá rád, když se musí do čehokoliv oblékat.


Hodně ho zaujala pohádka o Krtečkovi a autíčku. Krtečka nezná, ale hned se mu zalíbil (a my díky tomu víme, co do budoucna pořídit za pohádku :D ), paní kadeřnice krásně komentovala dění na obrazovce, aby to Toníkovu pozornost co nejdéle udrželo a super! Stříhání s námi zkonzultovala a samotná procedura proběhla rychle a bez nejmenšího problému. Toník ani slůvkem ani žádným nesouhlasným zvukem nezaprotestoval.


Jedno poučení pro příště ale máme. Naivně jsme jeli na Olívčino spaní, ale bylo to úplně zbytečné. V kadeřnictví je velký ruch a tak nemohla vůbec spinkat, ačkoliv v autě usnula. Byla pak část dne celkem rozhozená, příště to zkusíme udělat tak, abychom tam jeli v její bdělé fázi.


Na závěr něco jako foto PŘED a PO. Vlásky má trochu zkrácené, vzadu sestříhané, kolem vírů uzpůsobené proti trčení. Cena 134 Kč. Navíc nám tam založili kartičku, díky které budeme mít každé 10. stříhání zdarma. Já jsem spokojená nejen se střihem, ale hlavně s hladkým průběhem a s tím, že to byl pro Toníka vážně zážitek. :)

Kadeřnictví KID & CUT KOMETKA najdete v Brně na ulici Střední 26 přímo u hokejové haly dětí a mládeže (naproti bazénu za Lužánkami). Dá se tam dojít procházkou přes park i dobře zaparkovat autem. Vchod do kadeřnictví je vedle školky Kometka na straně budovy směrem jakoby od Kauflandu. (To píšu proto, že my jsme to tam docela dlouho obcházeli, než jsme našli správnou stranu :D )

Určitě stojí za vyzkoušení!

Žádné komentáře:

Okomentovat