14. prosince 2016

inspirace ~ mapa slov

Dnes má Toník přesně dvacet jedna měsíců. Náš chlapeček má už rok a tři čtvrtě. Než sem doplním klasické shrnutí jeho vývoje za posledního čtvrt roku, mám tady pro něj k třičtvrtěnarozeninám něco hodně speciálního - mapu jeho dosavadní verbální kapacity.

Často jsem myslela na to, jak moc se za posledních pár měsíců rozmluvil, a měla jsem nutkání to nějak zdokumentovat. Nakonec jsem zakotvila u myšlenkové mapy, původně jsem jsem ji plánovala nakreslit na naši domácí tabuli barevnými křídami. No ještěže jsem se do toho nepustila!! Nejenže nejsem zrovna výtvarně nadaná ani nemám pěkné písmo, ale hlavně by se to tam ani v nejmenším nevlezlo! (Což jsem vůbec netušila, než jsem si to začala postupně sepisovat a všechna jeho slovíčka shromažďovat).

Jelikož jsem spíš digitální typ, hledala jsem nějaký super program nebo ještě lépe nástroj či webovou aplikaci, kterou bych nemusela ani instalovat. Nakonec jsem mapu jeho aktivně používaných slovíček vytvořila v coggle.it (klik) a můžu to vřele doporučit pro všechny vaše podobné projekty. Pracuje se s ním jednoduše a intuitivně, má různé možnosti práce s mapami, no a co je hlavní - výsledek je graficky čistý a celkem vkusný. Určitě jsem ho nevyužila naposledy..Jediné, co mi tam chybí, je automatické sečtení finálních položek. No nebudu vás napínat, spočítala jsem to prostě sama "ručně" a mám tu čest vám představit grafický záznam 271 slov, která ke dnešnímu dni náš jednadvacetiměsíční šikula zná a aktivně používá. (První věty jsem do toho radši nepletla.)

Jsem pyšná máma a mám upřímnou radost, že je po stránce jazyka takový pašák. Chci věřit, že to má po rodičích :D

TADY TO JE (klik)

Žádné komentáře:

Okomentovat