Přeskočit na hlavní obsah

Olívka ~ čtyřměsíční

Olívka má čtyři měsíce, a tak opět nastává čas na každoměsíční příspěvek o jejích pokrocích. Čtvrtý měsíc se obecně hodně podobal tomu třetímu, i Toník už si na Olívku plně zvykl, chová se k ní opět o něco bezpečněji a někdy dokonce vážně roztomile. Konečně je možné nechat děti pár momentů spolu, aniž bych na ně musela bedlivě hledět z "doskokové vzdálenosti". :D Toník si už s Olívkou v tomto měsíci navíc začal vyloženě hrát, ukazuje a podává (a bere) jí hračky, říká jí třeba "miminko, neplakej" a dokonce se jí schovává a vykukuje na ní s roztomilým komentářem "není není - kuk!". Nádhera to je!
Čtyřměsíční Olívka je vysmáté, trpělivé a pořád ještě i dost spinkací miminko. Pláče málo, a to hlavně když je unavená a chce ponosit. Jinak se baví hrou s hračkami nebo se svýma rukama, koukáním na nás nebo na Toníka. Usíná u kojení nebo chvilku po něm (když jsme doma), jízdou v kočárku a nošením v šátku (když jsme venku), spí pořád celkem hodně a jí pořád rychle a efektivně. U Toníka jsme už po čtvrtém měsíci na doporučení doktorky začínali s přírkmy, tentokrát tomu dám asi volnější průběh a počkám buď na ukončený šestý měsíc nebo až projeví zájem. Nějak nevím, proč si situaci komplikovat, když kojení je jednodušší...

Na čtyřměsíční prohlídce Olívka měřila 63 cm a vážila 6 880 g. Měří tedy stejně a váží přesně o půl kila méně než Toník v jejím věku. Ani tak to málo není. :) Její délka je na čtyřměsíční holčičku přesně průměrná a váha je vzhledem k výšce také průměrná až lehce nad průměrem.

Tento měsíc byl už ve znamení zažité rutiny, po vyspání se Olívka vždy tak 10-20 minut povaluje bez plínky na podložce na bříšku i na zádech. Když Toník spí nebo je třeba ve školce, tak si hrajeme spolu, když je vzhůru, rád u toho Olívce pomáhá, nanosí jí hračky a lehne si k ní nebo se baví tím, že ji překračuje tam a zpátky. (Ano, někdy se taky snaží si na ni stoupat nebo sedat, to už naštěstí méně často.) 

Na zádech se už Olívka zvládne přetočit na bok, hraje si s ručičkami (a s čímkoliv, co jí pod ně přijde), rotuje dokola a dokáže se zpevnit a držet hlavičku, když ji zkouším přizvednout. Na bříšku pěkně pase, zvládne se vzepřít a taky si částečně uvolnit ručku tak, aby do ní mohla uchopit hračku. Ráda si hraje i ve vzpřímené poloze, když ji držím a sedím u toho, ona mi dobře vidí do obličeje a to je hned samý úsměv. Takhle už udrží i část svoji váhy na nožičkách, zpevňuje je a líbí se jí dělat "hopi hopi". No popravdě se to úplně nejvíc líbí Toníkovi, takže po pokynu "miminko hopi hopi" se chvíli dívá a směje se a pak skáče taky.

Olívka zbožňuje, když si s ní někdo povídá a dělá na ni obličeje, směje se snad na každého, kdo si ji vezme do náruče. Když je to ale někdo, koho moc nezná, a trvá to už delší dobu, začne plakat a volat mámu. Jinak je to opravdu trpělivé miminko-druhátko, které díky bohu snaží dobře i to, že musí někdy prostě chvíli se svými potřebami vydržet, když se zrovna neodkladně věnuju Toníkovi (nejčastěji záchod/nočníček). Díky, Olívko! ♥

Olívčin čtvrtý měsíc obrazem:


Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …