Přeskočit na hlavní obsah

Olívka ~ pětiměsíční

Olívka má pět měsíců, co je u ní nového? Pátý měsíc byl ve znamení Vánoc a všech věcí okolo, trochu stresu a hodně návštěv. Byl to takový výlet mimo naši běžnou rutinu a komfortní zónu. Tak i tak, pokroky nezastavíš (i když bych někdy ráda).Pět měsíců odbylo a věci se začínají dávat do pohybu, Olívka taky. Auru vysmátosti a trpělivosti si sice pořád udržuje, tam je laťka hodně vysoko, nicméně začínají u ní probíhat turbulentní změny ohledně spánku i pláče. V pátém měsíci jsme prožili spoustu dní, kdy se jí přes den vůbec nedařilo nějak rozumně spát a kdy byla dost nespokojená. V noci spinká hezky, pokud ji nic netrápí (např. rýma), přes den ale celkem málo a nepravidelně, aspoň teda ve srovnání s Toníkem v jejím věku. Když je vzhůru, hraje si s hračkama, všechno testuje rukama i pusou a moc ráda pozoruje Toníka. Usíná nejčastěji u kojení, při pohybu (hlavně v šátku) a někdy i sama. 

Ve dvou vlnách jsme lehce zkusili příkrmy a zase toho rychle nechali. Nejprve kolem Vánoc vůbec nevěděla, co s tím, napodruhé začátkem ledna sice jedla celkem hezky, ale dost ji z toho ve výsledku potrápilo bříško. Zkusíme to znovu za nějaký ten týden a zatím zůstáváme u osvědčeného a milovaného kojení.

V pěti měsících Olívku odhaduji na míry 65 cm a 7 200 g - délka tedy okolo průměru a váha lehoučce nad ním. Pro srovnání dodám, že Toník v Olívčiném věku měl tak o kilo víc.

Olívka se už umí profesionálně přetáčet na bříško. Přetáčí se taky z bříška na záda, i když tam jsem ji podezřívala, že se spíše převažuje. Každopádně den po jejich pětiměsíčninách už frajerka cíleně válela sudy přes půl kuchyně, takže se v tom dost zdokonaluje. Sahá po hračkách - co jí podáme, to si vezme a přendává si to taky z ruky do ruky. K hračkám, na které nedosáhne, se snaží dostat (třeba právě překulením). Když jí hračka spadne či když jí Toník hračku sebere, nelíbí se jí to a fňuká. Často a ráda si hraje s nožičkama a bez problémů je dostane až do pusy. Nechá se přitáhnout do sedu a část své váhy na chvilku udrží i ve stoji. (Oproti Toníkovi v jejím věku je ale v téhle dovednosti žabařka.) Otáčí se za hlasem, reaguje na známé tváře, často se směje, líbí se jí vlastní odraz v zrcadle a ráda si hraje na schovávání a vykukování.

Je to naše klidná, nekomplikovaná a vysmátá kočička za odměnu. Kdyby ji občas nepotrápilo bříško, rýma nebo Toník, je vyloženě živoucí reklamou na miminko. :D

Olívčin pátý měsíc obrazem:  


   


Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …