Přeskočit na hlavní obsah

inspirace ~ druho-narozeninové body

Minulý rok jsem Toníčkovi na oslavu jeho prvních narozenin vytvořila resp. nazdobila bodyčko. (Jak vypadalo a jak jsem postupovala si můžete připomenout TADY.) Celkem sranda je, že mu ono body stále ještě sedí a ještě ho nosí. Koupila jsem tehdy jako základ 3 obyčejná bílá body s dlouhým rukávem ve velikosti 86. Tehdy mu bylo trochu velké, teď je mu už tak tak, ale ještě sedí.

Druhé bílé body jsem pak přešila na letní (KUK). Třetí bílé body zůstávalo dlouho nevyužité, až jsem ho málem zničila. Zkrátím to, body přežilo a rozhodla jsem se ho nějak tématicky dozdobit pro oslavu druhých narozenin. Na nějaké velké šití  - a popravdě ani vymýšlení - teď už moc času nemám, ale představy speciálního narozeninového outfitu jsem se nechtěla vzdát.

Dnes už vám můžu představit včera dokončené druho-narozeninové body:


Jak už možná víte z tohoto příspěvku, téma narozenin bude ZOO (nebo 2OO) a barvy oslavy budou žlutooranžová, béžová, bílá, šedá a černá. Chtěla jsem jen něco jednoduchého, co bych zvládla vytvořit ideálně tak za půlhodiny, a proto jsem zvolila jen barvy na textil a ne šití. Pokud najdu ještě trochu času (klidně až po oslavě), přešiju body na tričko. Bodyčka jsou totiž od té doby, co je Toník bez plenek, trochu nepraktická.

A teď už postup rychlo výroby:


Potřebovala jsem:  bílé body, barvy na textil (mám černou a žlutou), šablonu (tentokrát jsem si ji nevytvářela, ale objednala z Fleru), štětec, oboustrannou lepící pásku a nůžky.


Oboustrannou pásku jsem použila na zafixování šablony. Existují teda lepší způsoby (krepová páska nebo fixační sprej), ale klidně to stačí takto jednoduše.


Pod body jsem dala improvizovanou podložku z igelitové tašky, to aby se zebra nepromalovala až na záda. Pak jsem štětcem nanášela černou barvu pěkně od kraje do středu ve dvou slabších vrstvách. Exitují různé vychytávky, jak se vyhnout zatékání barvy pod šablonu a rozpíjení, ale přiznám se, že to mi tolik nevadilo, tak jsem to neřešila.


Hotová zebra se mi moc líbila, i když je lehce rozpitá, dodává jí to takový trojrozměrný ráz. Pak už jsem jen domalovala od ruky dvojku.


Za deset minut bylo hotovo. Přes noc jsem nechala barvu zaschnout a ráno pak z rubu několik minut přežehlovala. Toť vše.

Na fotky na oslavenci se můžete těšit po oslavě, která se koná 12.3. Těším se!

Komentáře

  1. To je skvělý body. Děkuju za inspiraci a pokračuj v blogu ráda tě čtu !

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …