18. února 2017

inspirace ~ druho-narozeninové body

Minulý rok jsem Toníčkovi na oslavu jeho prvních narozenin vytvořila resp. nazdobila bodyčko. (Jak vypadalo a jak jsem postupovala si můžete připomenout TADY.) Celkem sranda je, že mu ono body stále ještě sedí a ještě ho nosí. Koupila jsem tehdy jako základ 3 obyčejná bílá body s dlouhým rukávem ve velikosti 86. Tehdy mu bylo trochu velké, teď je mu už tak tak, ale ještě sedí.

Druhé bílé body jsem pak přešila na letní (KUK). Třetí bílé body zůstávalo dlouho nevyužité, až jsem ho málem zničila. Zkrátím to, body přežilo a rozhodla jsem se ho nějak tématicky dozdobit pro oslavu druhých narozenin. Na nějaké velké šití  - a popravdě ani vymýšlení - teď už moc času nemám, ale představy speciálního narozeninového outfitu jsem se nechtěla vzdát.

Dnes už vám můžu představit včera dokončené druho-narozeninové body:


Jak už možná víte z tohoto příspěvku, téma narozenin bude ZOO (nebo 2OO) a barvy oslavy budou žlutooranžová, béžová, bílá, šedá a černá. Chtěla jsem jen něco jednoduchého, co bych zvládla vytvořit ideálně tak za půlhodiny, a proto jsem zvolila jen barvy na textil a ne šití. Pokud najdu ještě trochu času (klidně až po oslavě), přešiju body na tričko. Bodyčka jsou totiž od té doby, co je Toník bez plenek, trochu nepraktická.

A teď už postup rychlo výroby:


Potřebovala jsem:  bílé body, barvy na textil (mám černou a žlutou), šablonu (tentokrát jsem si ji nevytvářela, ale objednala z Fleru), štětec, oboustrannou lepící pásku a nůžky.


Oboustrannou pásku jsem použila na zafixování šablony. Existují teda lepší způsoby (krepová páska nebo fixační sprej), ale klidně to stačí takto jednoduše.


Pod body jsem dala improvizovanou podložku z igelitové tašky, to aby se zebra nepromalovala až na záda. Pak jsem štětcem nanášela černou barvu pěkně od kraje do středu ve dvou slabších vrstvách. Exitují různé vychytávky, jak se vyhnout zatékání barvy pod šablonu a rozpíjení, ale přiznám se, že to mi tolik nevadilo, tak jsem to neřešila.


Hotová zebra se mi moc líbila, i když je lehce rozpitá, dodává jí to takový trojrozměrný ráz. Pak už jsem jen domalovala od ruky dvojku.


Za deset minut bylo hotovo. Přes noc jsem nechala barvu zaschnout a ráno pak z rubu několik minut přežehlovala. Toť vše.

Na fotky na oslavenci se můžete těšit po oslavě, která se koná 12.3. Těším se!

Žádné komentáře:

Okomentovat