Přeskočit na hlavní obsah

inspirace ~ druho-narozeninové body

Minulý rok jsem Toníčkovi na oslavu jeho prvních narozenin vytvořila resp. nazdobila bodyčko. (Jak vypadalo a jak jsem postupovala si můžete připomenout TADY.) Celkem sranda je, že mu ono body stále ještě sedí a ještě ho nosí. Koupila jsem tehdy jako základ 3 obyčejná bílá body s dlouhým rukávem ve velikosti 86. Tehdy mu bylo trochu velké, teď je mu už tak tak, ale ještě sedí.

Druhé bílé body jsem pak přešila na letní (KUK). Třetí bílé body zůstávalo dlouho nevyužité, až jsem ho málem zničila. Zkrátím to, body přežilo a rozhodla jsem se ho nějak tématicky dozdobit pro oslavu druhých narozenin. Na nějaké velké šití  - a popravdě ani vymýšlení - teď už moc času nemám, ale představy speciálního narozeninového outfitu jsem se nechtěla vzdát.

Dnes už vám můžu představit včera dokončené druho-narozeninové body:


Jak už možná víte z tohoto příspěvku, téma narozenin bude ZOO (nebo 2OO) a barvy oslavy budou žlutooranžová, béžová, bílá, šedá a černá. Chtěla jsem jen něco jednoduchého, co bych zvládla vytvořit ideálně tak za půlhodiny, a proto jsem zvolila jen barvy na textil a ne šití. Pokud najdu ještě trochu času (klidně až po oslavě), přešiju body na tričko. Bodyčka jsou totiž od té doby, co je Toník bez plenek, trochu nepraktická.

A teď už postup rychlo výroby:


Potřebovala jsem:  bílé body, barvy na textil (mám černou a žlutou), šablonu (tentokrát jsem si ji nevytvářela, ale objednala z Fleru), štětec, oboustrannou lepící pásku a nůžky.


Oboustrannou pásku jsem použila na zafixování šablony. Existují teda lepší způsoby (krepová páska nebo fixační sprej), ale klidně to stačí takto jednoduše.


Pod body jsem dala improvizovanou podložku z igelitové tašky, to aby se zebra nepromalovala až na záda. Pak jsem štětcem nanášela černou barvu pěkně od kraje do středu ve dvou slabších vrstvách. Exitují různé vychytávky, jak se vyhnout zatékání barvy pod šablonu a rozpíjení, ale přiznám se, že to mi tolik nevadilo, tak jsem to neřešila.


Hotová zebra se mi moc líbila, i když je lehce rozpitá, dodává jí to takový trojrozměrný ráz. Pak už jsem jen domalovala od ruky dvojku.


Za deset minut bylo hotovo. Přes noc jsem nechala barvu zaschnout a ráno pak z rubu několik minut přežehlovala. Toť vše.

Na fotky na oslavenci se můžete těšit po oslavě, která se koná 12.3. Těším se!

Komentáře

  1. To je skvělý body. Děkuju za inspiraci a pokračuj v blogu ráda tě čtu !

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla. Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě. 1. Křičím Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestl

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce. Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu , tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací.  Gumáčky Gumáčky jsem objednávala z této stránky . Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč).  Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednut

knihovnička ~ Moje jméno Antonín + SOUTĚŽ

Za měsíc jsou tady Vánoce a vy možná - stejně jako já - ještě hledáte inspiraci na dárky pro dětičky. Možná si vzpomenete, že minulý rok jsem se tady celkem rozepsala o personalizovaných knížkách šitých přímo na míru konkrétnímu dítku. Tyto krásné knihy vyrábí a prodává společnost  Originální knihy . Vše, co by vás o knížkách a procesu jejich vzniku mohlo zajímat, najdete v tom loňském článku TADY . No co Vám budu povídat, Toník byl z knížky unešen a frčí u nás dodnes. Letos na Vánoce jsem pro něj nechala vyrobit další podobnou knížku. Protože ho pomalu začala zajímat písmenka, volba padla na knihu Moje jméno . !A pozor, na konci dnešního příspěvku najdete zajímavou soutěž, která vás určitě nenechá chladnými! Kniha má moc hezký příběh, kdy zvířátka postupně skládají z písmenek jméno a příjmení pro nově narozené miminko. Malý čtenář tak vidí své jméno, jak se píše písmenko po písmenku. Krásné dětské ilustrace seznámí dítko s domácími i cizokrajnými zvířátky. Ta navíc př