Přeskočit na hlavní obsah

inspirace ~ druhé plány druhých narozenin

9 dní do oslavy, tak jak se u nás pokročilo?

Co se outifitu týče, máme hotové body a ještě jsem se pustila do šití kalhot a do bodyčka pro Olívku, oboje máme teda zatím jen nastříhané a mám nažehlené aplikace, šití mě teprve čeká a jsem zvědavá, jestli to do dne D vůbec zvládnu.


K výzdobě. Mám už dlouho pro strýčka příhodu koupenou kartonovou medvědí hlavu ke složení a případnému namalování (Lidl, cena okolo stovky). Uvidím, zda využiju nějak pro oslavu, když ne, její čas přijde, ať už při nějaké aktivitě s dětmi nebo jako dekorace do pokojíčku.


Za hlavní výzdobu patří velký díl prodejkyni paperback z Fleru. Na základě mého nápadu nám vytvořila grafiku a natiskla, vyrobila, poslala. Sama jsem na to čas neměla a cena byla příznivá (341 Kč za 6 prostírání, 6 boxů, 12 brček, 24 napichovátek a 24 nálepek). Moc děkuju!


Dále krásná centrální girlanda (s budoucím využitím v pokojíčku). SEW4HOME z Fleru, cena 217 Kč.


A nezapomeňme na balónky, Toník je miluje. 8 ks se zvířecími vzory a 8 ks jednobarevných. Vzala jsem k tomu rovnou i pumpičku pro nafukování balónků, kterou využijeme určitě i pro budoucí oslavy a v létě pro bazének (ufoukat to není úplně sranda). Objednáno z mojeparty.cz celkem za 165 Kč. 


A na závěr konečně něco vlastní výroby - party kloboučky pro plastová zvířátka. 


Článek s výrobním postupem mám rozepsaný, tak do narozenin asi zvládnu i publikovat. Pro ilustraci dávám aspoň foto, jak to bude třeba vypadat v akci.


Těšíme se!

Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …