Přeskočit na hlavní obsah

Olívka ~ sedmiměsíční

Olívka má sedm měsíců a je to kus ženské. Užili jsme si teď všichni spolu takové poklidnější období, kdy jsme byli hodně v Brně a několik dní i bez Toníka, který byl u babiček. Olívka se zase o něco víc rozjedla, její denní režim je pravidelnější a je stále trpělivá, kouzelná a nepříliš náročná. A já jsem dokonce zase po x měsících začala (skoro)denně vařit, i když většinou jen takové rychlovky, to je vážně posun!


V sedmém měsíci Olívka spinkala celkem spolehlivě hlavně dopoledne od 9 do půl jedenácté a pak tak od půl jedné jedné na další hodinku zhruba. Odpoledne to bývá různé, ale někam ještě jeden kratší spánek vždycky napasujem. Často se za ten poslední měsíc odehrával venku v šátku, protože jsme asi týden a půl chodili denně hrát Stínadla. V noci pak spí zhruba od půl osmé do půl sedmé do rána. Probuzení na kojení nepočítám a neřeším, jsem ale fakt ráda, když alespoň ten první cca čtyřhodinový úsek zvládne bez probuzení. Jinak když je Olívka vzhůru, tak si hraje a pozoruje nás, snaží se plazit a rozčiluje se, že ji to nejde. Hodně se zabaví sama a já jsem jí za to vděčná.

V příkrmech zdatně pokračujeme, problémy s bříškem ji snad už nadobro opustily, i když teda s druhy a množstvím zeleniny moc nedivočím, to je pravda. K obědu sní max. 60 g zeleniny s masem nebo bez. Z příloh už ochutnala brambory, jáhly a kuskus - tím jsme úspěšně zavedli lepek. V sedmém měsíci jsme zařadili také dopolední ovoce. Zatím zkusila jablko, hrušku a banán a svačinku spořádá v množství asi 40 g.

V sedmi měsících Olívka měří zhruba 68 cm a váží asi tak 8,5 kila, ale jsou to jen moje hrubé odhady. V posledním měsíci se nám zase o trochu více oplácala a vizuálně je to krásné boubelaté miminko. Toník v jejím věku měl více asi o dva centimetry a 700 gramů. Taky jsme dva dny před jejími sedmiměsíčninami přivítali její první zoubek - jedničku vpravo dole. (To Toník v jejím věku měl už venku zuby 4.) Jo a došlo už i na první culíček/palmičku! Juhů.

Olívka se rychle a efektivně kamkoliv přesune pomocí válení sudů a pivotování, o plazení se snaží, ale vůbec jí to nejde. Zvládá také chvilku s přidržováním stát, přendávat si hračku z ruky do ruky a hlasitě protestovat, když ji hračka "uteče". Pořád mě tahá za vlasy! :D Sní sama křupku, ale moc ji to nebere. Umí se dlouho soustředit, reaguje na své jméno, výská, žvatlá a zdvojuje slabiky bababa a mamama. Na kolínka ještě vůbec nejde, takže se nemusíme "bát", že by v blízké budoucnosti lezla nebo sama seděla.


Olívčin sedmý měsíc obrazem:
Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla. Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě. 1. Křičím Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestl

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce. Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu , tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací.  Gumáčky Gumáčky jsem objednávala z této stránky . Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč).  Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednut

knihovnička ~ Moje jméno Antonín + SOUTĚŽ

Za měsíc jsou tady Vánoce a vy možná - stejně jako já - ještě hledáte inspiraci na dárky pro dětičky. Možná si vzpomenete, že minulý rok jsem se tady celkem rozepsala o personalizovaných knížkách šitých přímo na míru konkrétnímu dítku. Tyto krásné knihy vyrábí a prodává společnost  Originální knihy . Vše, co by vás o knížkách a procesu jejich vzniku mohlo zajímat, najdete v tom loňském článku TADY . No co Vám budu povídat, Toník byl z knížky unešen a frčí u nás dodnes. Letos na Vánoce jsem pro něj nechala vyrobit další podobnou knížku. Protože ho pomalu začala zajímat písmenka, volba padla na knihu Moje jméno . !A pozor, na konci dnešního příspěvku najdete zajímavou soutěž, která vás určitě nenechá chladnými! Kniha má moc hezký příběh, kdy zvířátka postupně skládají z písmenek jméno a příjmení pro nově narozené miminko. Malý čtenář tak vidí své jméno, jak se píše písmenko po písmenku. Krásné dětské ilustrace seznámí dítko s domácími i cizokrajnými zvířátky. Ta navíc př