15. března 2017

Olívka ~ sedmiměsíční

Olívka má sedm měsíců a je to kus ženské. Užili jsme si teď všichni spolu takové poklidnější období, kdy jsme byli hodně v Brně a několik dní i bez Toníka, který byl u babiček. Olívka se zase o něco víc rozjedla, její denní režim je pravidelnější a je stále trpělivá, kouzelná a nepříliš náročná. A já jsem dokonce zase po x měsících začala (skoro)denně vařit, i když většinou jen takové rychlovky, to je vážně posun!


V sedmém měsíci Olívka spinkala celkem spolehlivě hlavně dopoledne od 9 do půl jedenácté a pak tak od půl jedné jedné na další hodinku zhruba. Odpoledne to bývá různé, ale někam ještě jeden kratší spánek vždycky napasujem. Často se za ten poslední měsíc odehrával venku v šátku, protože jsme asi týden a půl chodili denně hrát Stínadla. V noci pak spí zhruba od půl osmé do půl sedmé do rána. Probuzení na kojení nepočítám a neřeším, jsem ale fakt ráda, když alespoň ten první cca čtyřhodinový úsek zvládne bez probuzení. Jinak když je Olívka vzhůru, tak si hraje a pozoruje nás, snaží se plazit a rozčiluje se, že ji to nejde. Hodně se zabaví sama a já jsem jí za to vděčná.

V příkrmech zdatně pokračujeme, problémy s bříškem ji snad už nadobro opustily, i když teda s druhy a množstvím zeleniny moc nedivočím, to je pravda. K obědu sní max. 60 g zeleniny s masem nebo bez. Z příloh už ochutnala brambory, jáhly a kuskus - tím jsme úspěšně zavedli lepek. V sedmém měsíci jsme zařadili také dopolední ovoce. Zatím zkusila jablko, hrušku a banán a svačinku spořádá v množství asi 40 g.

V sedmi měsících Olívka měří zhruba 68 cm a váží asi tak 8,5 kila, ale jsou to jen moje hrubé odhady. V posledním měsíci se nám zase o trochu více oplácala a vizuálně je to krásné boubelaté miminko. Toník v jejím věku měl více asi o dva centimetry a 700 gramů. Taky jsme dva dny před jejími sedmiměsíčninami přivítali její první zoubek - jedničku vpravo dole. (To Toník v jejím věku měl už venku zuby 4.) Jo a došlo už i na první culíček/palmičku! Juhů.

Olívka se rychle a efektivně kamkoliv přesune pomocí válení sudů a pivotování, o plazení se snaží, ale vůbec jí to nejde. Zvládá také chvilku s přidržováním stát, přendávat si hračku z ruky do ruky a hlasitě protestovat, když ji hračka "uteče". Pořád mě tahá za vlasy! :D Sní sama křupku, ale moc ji to nebere. Umí se dlouho soustředit, reaguje na své jméno, výská, žvatlá a zdvojuje slabiky bababa a mamama. Na kolínka ještě vůbec nejde, takže se nemusíme "bát", že by v blízké budoucnosti lezla nebo sama seděla.


Olívčin sedmý měsíc obrazem:
Žádné komentáře:

Okomentovat