Přeskočit na hlavní obsah

Olívka ~ sedmiměsíční

Olívka má sedm měsíců a je to kus ženské. Užili jsme si teď všichni spolu takové poklidnější období, kdy jsme byli hodně v Brně a několik dní i bez Toníka, který byl u babiček. Olívka se zase o něco víc rozjedla, její denní režim je pravidelnější a je stále trpělivá, kouzelná a nepříliš náročná. A já jsem dokonce zase po x měsících začala (skoro)denně vařit, i když většinou jen takové rychlovky, to je vážně posun!


V sedmém měsíci Olívka spinkala celkem spolehlivě hlavně dopoledne od 9 do půl jedenácté a pak tak od půl jedné jedné na další hodinku zhruba. Odpoledne to bývá různé, ale někam ještě jeden kratší spánek vždycky napasujem. Často se za ten poslední měsíc odehrával venku v šátku, protože jsme asi týden a půl chodili denně hrát Stínadla. V noci pak spí zhruba od půl osmé do půl sedmé do rána. Probuzení na kojení nepočítám a neřeším, jsem ale fakt ráda, když alespoň ten první cca čtyřhodinový úsek zvládne bez probuzení. Jinak když je Olívka vzhůru, tak si hraje a pozoruje nás, snaží se plazit a rozčiluje se, že ji to nejde. Hodně se zabaví sama a já jsem jí za to vděčná.

V příkrmech zdatně pokračujeme, problémy s bříškem ji snad už nadobro opustily, i když teda s druhy a množstvím zeleniny moc nedivočím, to je pravda. K obědu sní max. 60 g zeleniny s masem nebo bez. Z příloh už ochutnala brambory, jáhly a kuskus - tím jsme úspěšně zavedli lepek. V sedmém měsíci jsme zařadili také dopolední ovoce. Zatím zkusila jablko, hrušku a banán a svačinku spořádá v množství asi 40 g.

V sedmi měsících Olívka měří zhruba 68 cm a váží asi tak 8,5 kila, ale jsou to jen moje hrubé odhady. V posledním měsíci se nám zase o trochu více oplácala a vizuálně je to krásné boubelaté miminko. Toník v jejím věku měl více asi o dva centimetry a 700 gramů. Taky jsme dva dny před jejími sedmiměsíčninami přivítali její první zoubek - jedničku vpravo dole. (To Toník v jejím věku měl už venku zuby 4.) Jo a došlo už i na první culíček/palmičku! Juhů.

Olívka se rychle a efektivně kamkoliv přesune pomocí válení sudů a pivotování, o plazení se snaží, ale vůbec jí to nejde. Zvládá také chvilku s přidržováním stát, přendávat si hračku z ruky do ruky a hlasitě protestovat, když ji hračka "uteče". Pořád mě tahá za vlasy! :D Sní sama křupku, ale moc ji to nebere. Umí se dlouho soustředit, reaguje na své jméno, výská, žvatlá a zdvojuje slabiky bababa a mamama. Na kolínka ještě vůbec nejde, takže se nemusíme "bát", že by v blízké budoucnosti lezla nebo sama seděla.


Olívčin sedmý měsíc obrazem:
Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …