19. března 2018

mimimóda ~ pro lásku k nošení dětí

Dnes pro vás mám tip na něco mimořádného. Rovnou na začátku uvádím, že nadšení budou hlavně ti z vás, kteří si oblíbili nošení dětí v šátcích. Já právě mezi takové "šílence" patřím. 

Nošení a šátky miluju, i když jsem v nosící komunitě spíš takový kompromisní okraj. :) Osobně nosím hlavně proto, že je to výsostně praktické, že je to kontaktní a že je to krásné. Nikdy jsem nenosila denně - snad proto, že mi obě děti dobře a hodně spaly a že měly v oblibě i kočárek (mě zase bavilo tyto dva prostředky různě střídat a kombinovat dle situace). Počet úvazů, které umím, by se dal na jedné ruce spočítat a velká část šátků na nošení dětí se mi ani moc vizuálně nelíbí. ALE..

Fotka uživatele KodoBa.
Nádherný klobouk!

Fotka uživatele KodoBa.
Praktická taška na bok vhodná (nejen) k nošení

Ale to, proč nošení miluju, to by vydalo na několik samostatných článků. O tom to ale dneska nebude. Dnes se zaměřím na krásu a na módu. A částečně taky na určitý sentiment, protože vědomí toho, že je přede mnou za pár chvil definitivně poslední nosící období, to se mnou teda dost hýbe. :)

Dnes vám představím kamarádku Báru a její značku KodoBa. Šije naprosto úchvatné věci z odstřižků šátků na nošení dětí. A zdaleka se nejedná jen o "mimimódu", jak uvádím v nadpisu, ale taky o módu a doplňky pro dospělé, o hračky a o nejrůznější praktické věci. Často o věci, které by vás ve snu nenapadly, že by se daly ušít z šátků - třeba plně funkční deštníky nebo třeba boty.

Fotka uživatele KodoBa.
Funkční nepromokavý deštník

Fotka uživatele KodoBa.
Renovované lodičky

Jak strašně moc je Bára šikovná, precizní a kreativní, to poznáte ihned jen ze zběžného pohledu na její výrobky. Poznalo to také několik výrobců šátků a tkadlen, kteří už s její značkou navázali různé formy spolupráce. Patří mezi ně třeba Váleček, Vlda, Loktu She nebo Vatanai.

Já osobně jsem z představy toho, že se k šátku s malou vyladíme krásnými doplňky, úplně unešená. Ke kočárkům se ženské "stajlujou" už dlouho, tak proč ne k šátku? A co je pro mě ještě zajímavější? To, že mi po skončení nosícího období zůstane na památku něco, co mi ho bude připomínat. Že mi zůstane památka na můj oblíbený šátek, který jsem už poslala dál. Nebo to, že si z konkrétního šátku, ve kterém jsem odnosila dvě děti, nakonec nechám ušít třeba kabelku. :)

Fotka uživatele KodoBa.
Hodinky

Fotka uživatele KodoBa.
Nákrčník

Bára šije jak z odstřižků dodaných zákaznicemi, tak i ze své "zásoby". Tu si neustále rozšiřuje pátráním všude možně doma i v zahraničí. Je až neuvěřitelné, kolik projektu věnuje času, energie a "srdíčka". Navíc když k tomu zvládá pečovat o dva batolecí špunty s ještě menším věkovým rozdílem, než máme my! Má za to můj hluboký a neskonalý obdiv. 

Celý minulý rok např. dodržela vlastní výzvu a každou neděli publikovala jeden úplně nový výrobek z šátkoviny, který sama vymyslela a ušila. A tam se teda daly najít kousky! 

Fotka uživatele KodoBa.
dětské válenky / nosící botky

Fotka uživatele KodoBa.
zápisník

Určitě na ni mrkněte, zaslouží si to - KodoBa na Facebooku.

Fotka uživatele KodoBa.
Zimní ušanka

Fotka uživatele KodoBa.
Taška na notebook - pro mě - vzpomínka na můj šátek Kokoskaa Secese, který už dělá radost jinde

Fotka uživatele KodoBa.
Zásilka přímo pro Vatanai

Žádné komentáře:

Okomentovat