Přeskočit na hlavní obsah

mimimóda ~ pro lásku k nošení dětí

Dnes pro vás mám tip na něco mimořádného. Rovnou na začátku uvádím, že nadšení budou hlavně ti z vás, kteří si oblíbili nošení dětí v šátcích. Já právě mezi takové "šílence" patřím. 

Nošení a šátky miluju, i když jsem v nosící komunitě spíš takový kompromisní okraj. :) Osobně nosím hlavně proto, že je to výsostně praktické, že je to kontaktní a že je to krásné. Nikdy jsem nenosila denně - snad proto, že mi obě děti dobře a hodně spaly a že měly v oblibě i kočárek (mě zase bavilo tyto dva prostředky různě střídat a kombinovat dle situace). Počet úvazů, které umím, by se dal na jedné ruce spočítat a velká část šátků na nošení dětí se mi ani moc vizuálně nelíbí. ALE..

Fotka uživatele KodoBa.
Nádherný klobouk!

Fotka uživatele KodoBa.
Praktická taška na bok vhodná (nejen) k nošení

Ale to, proč nošení miluju, to by vydalo na několik samostatných článků. O tom to ale dneska nebude. Dnes se zaměřím na krásu a na módu. A částečně taky na určitý sentiment, protože vědomí toho, že je přede mnou za pár chvil definitivně poslední nosící období, to se mnou teda dost hýbe. :)

Dnes vám představím kamarádku Báru a její značku KodoBa. Šije naprosto úchvatné věci z odstřižků šátků na nošení dětí. A zdaleka se nejedná jen o "mimimódu", jak uvádím v nadpisu, ale taky o módu a doplňky pro dospělé, o hračky a o nejrůznější praktické věci. Často o věci, které by vás ve snu nenapadly, že by se daly ušít z šátků - třeba plně funkční deštníky nebo třeba boty.

Fotka uživatele KodoBa.
Funkční nepromokavý deštník

Fotka uživatele KodoBa.
Renovované lodičky

Jak strašně moc je Bára šikovná, precizní a kreativní, to poznáte ihned jen ze zběžného pohledu na její výrobky. Poznalo to také několik výrobců šátků a tkadlen, kteří už s její značkou navázali různé formy spolupráce. Patří mezi ně třeba Váleček, Vlda, Loktu She nebo Vatanai.

Já osobně jsem z představy toho, že se k šátku s malou vyladíme krásnými doplňky, úplně unešená. Ke kočárkům se ženské "stajlujou" už dlouho, tak proč ne k šátku? A co je pro mě ještě zajímavější? To, že mi po skončení nosícího období zůstane na památku něco, co mi ho bude připomínat. Že mi zůstane památka na můj oblíbený šátek, který jsem už poslala dál. Nebo to, že si z konkrétního šátku, ve kterém jsem odnosila dvě děti, nakonec nechám ušít třeba kabelku. :)

Fotka uživatele KodoBa.
Hodinky

Fotka uživatele KodoBa.
Nákrčník

Bára šije jak z odstřižků dodaných zákaznicemi, tak i ze své "zásoby". Tu si neustále rozšiřuje pátráním všude možně doma i v zahraničí. Je až neuvěřitelné, kolik projektu věnuje času, energie a "srdíčka". Navíc když k tomu zvládá pečovat o dva batolecí špunty s ještě menším věkovým rozdílem, než máme my! Má za to můj hluboký a neskonalý obdiv. 

Celý minulý rok např. dodržela vlastní výzvu a každou neděli publikovala jeden úplně nový výrobek z šátkoviny, který sama vymyslela a ušila. A tam se teda daly najít kousky! 

Fotka uživatele KodoBa.
dětské válenky / nosící botky

Fotka uživatele KodoBa.
zápisník

Určitě na ni mrkněte, zaslouží si to - KodoBa na Facebooku.

Fotka uživatele KodoBa.
Zimní ušanka

Fotka uživatele KodoBa.
Taška na notebook - pro mě - vzpomínka na můj šátek Kokoskaa Secese, který už dělá radost jinde

Fotka uživatele KodoBa.
Zásilka přímo pro Vatanai

Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …