Přeskočit na hlavní obsah

Bětuška ~ šestiměsíční

Bětuška má půl roku a je to to nejhodnější miminko. Jako ani Toník nebyl nijak uplakaný nebo "složitý", tak mě ta zlepšující se tendence v usměvavosti a samostatnosti s každým dalším dítětem úplně šokuje. Asi jim prostě nic jiného nezbude. Nebo prostě děti ví, do čeho lezou, a aby se rodiče úplně nezbláznili, tak nám to prostě ulehčujou, jak jen můžou. Vyberte si. :)


Bětuška pořád celkem dobře spinká, i když ty změny za poslední čtvrt rok jsou citelné v tomto. Většinou si dá dvě hodinky dopoledne a dvě odpoledne. Nebo někdy dopoledne spí i 3,5 hodiny a pak kolem šesté večer jeden půlhodinový powernap. Někdy jindy to vyjde zas na tři spánky, když jsou kratší. Nic předvídatelného se v tomto ohledu ještě úplně nekoná. 

V noci spí zhruba od půl deváté do půl osmé do rána. Na kojení se v noci vzbudí tak 2x-4x, ale nepočítám to, spí s námi v posteli, takže mě to skoro nebudí. S půlročním milníkem se, podobně jako tehdy Olívka, začíná často budit hned po tom prvním uložení, někdy chce v době kolem 10-11 hodin i ponocovat, což je dost otravné. Ale jakmile spíme i my, spí pak už celkem dobře. 

Spí v podstatě kdekoliv, nejčastěji v kočárku, v šatku se jí to úplně tak moc nelíbí, ale zase parádně spí v autě, což se hodí. Ještě je v tom dobrém věku, kde se jen tak něčím neprobudí, ale už nám to pomalu končí...Když je vzhůru, celkem parádně se sama zabaví. Měla v oblibě hrazdičku (tu jsme předtím u dětí nevedli). Teda jen do té doby, než se naučila přetáčet na břicho, teď spíš v břišní poloze zkoumá různé hračky.

Už se přetáčí na břicho i na záda. To, že se pomocí válení sudů může přesouvat z místa na místo, ještě nezjistila. (Toník i Olívka to milovali.) Zato hodně pivotuje a umí trochu couvat, začíná se pokoušet o plazení. Je už natolik mobilní, žře už nejde třeba nechat na posteli, stoprocentně by se tam popřesouvala až k okraji. Kromě toho si ráda se vším hraje rukama, přendává si hračky, uchopuje, bouchá, pouští, a všechno zkoumá. Když ji hračka spadne, pláče a protestuje.


Pořád se usmívá a směje, má ráda lidi, na každého se hned krásně culí, kdokoliv ji drží, hned s ním pozitivně interaguje. Moc hezky reaguje taky na Toníka a Olívku a je ráda, když si s ní děti hrají. Taky ji fascinuje kocour. Jo a děti jí teď hodně říkají "Atýsek", vymyslel to Toník rýmováním Bětýsek-Atýsek. Je to hrozná sranda, protože to parádně mate různé cizí lidi, co z dětí tahají rozumy o miminku. :D (Já s Nekorektním jí nejčastěji říkáme Bětunda nebo Piškůt.)

Zdá se, že je náš Piškůt téměř pořád v dobré náladě. Pláč a všeobecnou protivnost zažíváme v podstatě jen při nějaké velké únavě nebo při nemoci. Nějaké virózy s rýmou a teplotami jsme za ten poslední čtvrtrok už taky zažili. Jo a zuby, ty ji trápily taky. Už má venku dvě spodní jedničky - řádně povyrostlé, vypadá s nimi jako malý králíček. A něco se chystá i dále, jsem zvědavá, zda to budou nejprve horní jedničky nebo dolní dvojky - protože ty na to při pohledu do její pusy vypadají víc.Na půlroční prohlídce Bětunda měřila 66 cm a vážila 6 650 g. Tedy v délce už dohnala Olívku, která ve svém půl roce měřila na vlas stejně, jen teda vážila už rovných 8 kilo no. :D S Toníkem, který měl těch kilo téměř 9 radši ani nesrovnávám, haha. Za poslední tři měsíce tedy Bětuška vyrostla o 10 čísel a připrava asi kilo a půl. Daří se jí.

Bětuška se aktuálně kojí asi tak 7x denně plus noc. Není na prso nijak netrpělivá, vše v klidu. Taky jsem zavedli už nějaké příkrmy, takže dopoledne většinou spořádá tak 25g ovoce a pak tak 40g obědové maso-zeleniny. Ochutnala toho už víc, ale sní vždy jen takto málo, někdy nechce vůbec. Nenutíme, nespěcháme. Sranda je, že trvá na naprosto hladké struktuře, jinak to plive, což od starších moc neznám. V následujících týdnech či měsících bych chtěla zkusit lepek, večerní kaše a bílý jogurt (u kaší a jogurtu čekám vzhledem k jejím strukturovým preferencích velký úspěch :D )Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla.

Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě.

1. Křičím

Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestli chce…

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce.

Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu, tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací. 
Gumáčky
Gumáčky jsem objednávala z této stránky. Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč). 

Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednutá okolo, nejedná se o klíne…

inspirace ~ pokojíček

Psali jste si o náš dětský pokoj, tak tady ho máte. Věřím, že určitě někoho inspirujem. Pořád jsme teda s pokojíkem ve fázi tvoření a hledání nejlepšího uspořádání, takže takto to rozhodně není konečné. Už jsem s ním ale vcelku spokojená. Co na něj říkáte?


K navržení a vybavení unisex dětského pokoje se dá přistoupit různě. Já jsem od začátku věděla, že veškeré plochy a větší kusy nábytku bych chtěla v nějaké základní světlé barvě, žádná divočina. O to víc se můžu vyřádit v doplňcích a drobnostech, nic se mi tam díky tomu nijak vzájemně "netříská". Teda aspoň doufám a omlouvám se lidem, kteří mají citlivější designerské oko než já. :D

Začátky aneb sbohem ložnice

Místnost, která je nyní společným dětským pokojem pro naše děti, bývala naší ložnicí. Tu ložnici jsem milovala, je to podle mě nehezčí místnost z celého našeho bytu. Proto mi bylo vždycky trochu líto, že slouží právě jako ložnice - místnost, kde přes den netrávíme skoro žádný čas ani my natož případné návštěvy. Pokoj …