Přeskočit na hlavní obsah

Bětuška ~ šestiměsíční

Bětuška má půl roku a je to to nejhodnější miminko. Jako ani Toník nebyl nijak uplakaný nebo "složitý", tak mě ta zlepšující se tendence v usměvavosti a samostatnosti s každým dalším dítětem úplně šokuje. Asi jim prostě nic jiného nezbude. Nebo prostě děti ví, do čeho lezou, a aby se rodiče úplně nezbláznili, tak nám to prostě ulehčujou, jak jen můžou. Vyberte si. :)


Bětuška pořád celkem dobře spinká, i když ty změny za poslední čtvrt rok jsou citelné v tomto. Většinou si dá dvě hodinky dopoledne a dvě odpoledne. Nebo někdy dopoledne spí i 3,5 hodiny a pak kolem šesté večer jeden půlhodinový powernap. Někdy jindy to vyjde zas na tři spánky, když jsou kratší. Nic předvídatelného se v tomto ohledu ještě úplně nekoná. 

V noci spí zhruba od půl deváté do půl osmé do rána. Na kojení se v noci vzbudí tak 2x-4x, ale nepočítám to, spí s námi v posteli, takže mě to skoro nebudí. S půlročním milníkem se, podobně jako tehdy Olívka, začíná často budit hned po tom prvním uložení, někdy chce v době kolem 10-11 hodin i ponocovat, což je dost otravné. Ale jakmile spíme i my, spí pak už celkem dobře. 

Spí v podstatě kdekoliv, nejčastěji v kočárku, v šatku se jí to úplně tak moc nelíbí, ale zase parádně spí v autě, což se hodí. Ještě je v tom dobrém věku, kde se jen tak něčím neprobudí, ale už nám to pomalu končí...Když je vzhůru, celkem parádně se sama zabaví. Měla v oblibě hrazdičku (tu jsme předtím u dětí nevedli). Teda jen do té doby, než se naučila přetáčet na břicho, teď spíš v břišní poloze zkoumá různé hračky.

Už se přetáčí na břicho i na záda. To, že se pomocí válení sudů může přesouvat z místa na místo, ještě nezjistila. (Toník i Olívka to milovali.) Zato hodně pivotuje a umí trochu couvat, začíná se pokoušet o plazení. Je už natolik mobilní, žře už nejde třeba nechat na posteli, stoprocentně by se tam popřesouvala až k okraji. Kromě toho si ráda se vším hraje rukama, přendává si hračky, uchopuje, bouchá, pouští, a všechno zkoumá. Když ji hračka spadne, pláče a protestuje.


Pořád se usmívá a směje, má ráda lidi, na každého se hned krásně culí, kdokoliv ji drží, hned s ním pozitivně interaguje. Moc hezky reaguje taky na Toníka a Olívku a je ráda, když si s ní děti hrají. Taky ji fascinuje kocour. Jo a děti jí teď hodně říkají "Atýsek", vymyslel to Toník rýmováním Bětýsek-Atýsek. Je to hrozná sranda, protože to parádně mate různé cizí lidi, co z dětí tahají rozumy o miminku. :D (Já s Nekorektním jí nejčastěji říkáme Bětunda nebo Piškůt.)

Zdá se, že je náš Piškůt téměř pořád v dobré náladě. Pláč a všeobecnou protivnost zažíváme v podstatě jen při nějaké velké únavě nebo při nemoci. Nějaké virózy s rýmou a teplotami jsme za ten poslední čtvrtrok už taky zažili. Jo a zuby, ty ji trápily taky. Už má venku dvě spodní jedničky - řádně povyrostlé, vypadá s nimi jako malý králíček. A něco se chystá i dále, jsem zvědavá, zda to budou nejprve horní jedničky nebo dolní dvojky - protože ty na to při pohledu do její pusy vypadají víc.Na půlroční prohlídce Bětunda měřila 66 cm a vážila 6 650 g. Tedy v délce už dohnala Olívku, která ve svém půl roce měřila na vlas stejně, jen teda vážila už rovných 8 kilo no. :D S Toníkem, který měl těch kilo téměř 9 radši ani nesrovnávám, haha. Za poslední tři měsíce tedy Bětuška vyrostla o 10 čísel a připrava asi kilo a půl. Daří se jí.

Bětuška se aktuálně kojí asi tak 7x denně plus noc. Není na prso nijak netrpělivá, vše v klidu. Taky jsem zavedli už nějaké příkrmy, takže dopoledne většinou spořádá tak 25g ovoce a pak tak 40g obědové maso-zeleniny. Ochutnala toho už víc, ale sní vždy jen takto málo, někdy nechce vůbec. Nenutíme, nespěcháme. Sranda je, že trvá na naprosto hladké struktuře, jinak to plive, což od starších moc neznám. V následujících týdnech či měsících bych chtěla zkusit lepek, večerní kaše a bílý jogurt (u kaší a jogurtu čekám vzhledem k jejím strukturovým preferencích velký úspěch :D )Komentáře

Oblíbené příspěvky

mateřství ~ 8 každodenních hříchů matky se dvěma dětmi brzy po sobě

Na blogu (i v životě) se snažím být hodně pozitivní. Opravdu se maximálně snažím užít si všechny momenty, i ty zdánlivě ne úplně příjemné. Snažím se dokázat se včas zastavit, když se na mě všechno valí. Snažím se s dětmi víc smát, než je okřikovat, a bez dětí se snažím víc povznést a uvolnit, než něco pořád dokola zpytovat nebo se stresovat. A jde mi to? Samozřejmě, že NE. Alespoň ne tolik, jak bych chtěla. Snad jste si nemysleli, že je u nás všechno jen růžové. A snad jste si (probůh!) nemysleli, že si na to na blogu budu hrát. I u nás se křičí a brečí a závidí a lituje. Takže pro dnešek se s vámi podělím o trochu té temné strany síly, protože i to je každodenní součást života se dvěma malými dětmi brzy po sobě. 1. Křičím Křičím, okřikuji, občas ze mě vylítne něco, co ani nevím, odkud se bere. I ode mě lze slyšet věty jako: "To si snad už ze mě děláš srandu!" "Ty jsi mě neslyšel?!" "Kolikrát jsem ti to už říkala?!" "Zlobíš mě!" "Jestl

testujeme ~ barefoot boty z Aliexpressu

Na Vaši žádost přidávám krátký příspěvek s odkazy na Toníkovy nové botky. Ještě je teda nemáme vyzkoušené v praxi, od doručení ještě nebylo mokro ani sníh. :D Nicméně ráda shrnu první dojmy, přidám odkazy a třeba někoho inspirujeme k objednávce. Oboje boty jsou barefoot nebo přesněji barefoot kompromis, jelikož se jedná o gumáčky a sněhule, asi by to ani jinak nešlo. Na oboje boty jsem našla doporučení a recenze ve facebookové skupině Barefoot obuv z Aliexpressu , tak pokud také sháníte cenově dostupné barefoot a kompromisní botky a chcete vyzkoušet Čínu, v téhle skupině najdete celkem dost tipů a informací.  Gumáčky Gumáčky jsem objednávala z této stránky . Máme velikost 3 a stály nás 12.81 dolarů (cca 317 Kč).  Gumáčky jsou pěkně široké i relativně měkké. Podle tvaru špičky vidíte, že místa na prsty je tam dost, nožka není utlačovaná. Podrážka je rovna a tenká, i když to vypadá, že pata je tam výš než špička, není tomu tak. Ta modrá guma je tam jakoby zvednut

knihovnička ~ Moje jméno Antonín + SOUTĚŽ

Za měsíc jsou tady Vánoce a vy možná - stejně jako já - ještě hledáte inspiraci na dárky pro dětičky. Možná si vzpomenete, že minulý rok jsem se tady celkem rozepsala o personalizovaných knížkách šitých přímo na míru konkrétnímu dítku. Tyto krásné knihy vyrábí a prodává společnost  Originální knihy . Vše, co by vás o knížkách a procesu jejich vzniku mohlo zajímat, najdete v tom loňském článku TADY . No co Vám budu povídat, Toník byl z knížky unešen a frčí u nás dodnes. Letos na Vánoce jsem pro něj nechala vyrobit další podobnou knížku. Protože ho pomalu začala zajímat písmenka, volba padla na knihu Moje jméno . !A pozor, na konci dnešního příspěvku najdete zajímavou soutěž, která vás určitě nenechá chladnými! Kniha má moc hezký příběh, kdy zvířátka postupně skládají z písmenek jméno a příjmení pro nově narozené miminko. Malý čtenář tak vidí své jméno, jak se píše písmenko po písmenku. Krásné dětské ilustrace seznámí dítko s domácími i cizokrajnými zvířátky. Ta navíc př